Hotel v pohybu

Nočními spoji se rychle, pohodlně a hlavně bezpečně od nás dostanete do mnoha evropských států. Zatímco klidně spíte ukolébáni jízdou, vlak ujede i stovky kilometrů až do cílové destinace. O váš klid a bezpečí se po celou dobu stará průvodce lůžkového vozu, kterému při nástupu předáte své jízdní doklady, a on je za vás předloží ke kontrole průvodčímu. Ten vás pak už nebude vyrušovat. Při cestování do zemí v rámci Schengenského prostoru odpadají při překračování státní hranice i kontroly celníků.

V komfortních lůžkových vozech máte na výběr oddíl („pokoj“) s jedním až třemi místy. Vždy čistě povlečená lůžka přímo lákají k odpočinku, ale lze je jednoduše upravit také k sezení. Můžete se začíst do oblíbené knihy, časopisu nebo třeba probrat pracovní e-maily. Když dostanete chuť na něco dobrého, nabídne vám průvodce drobné občerstvení včetně alkoholických a nealkoholických nápojů.

Postaráno je také o vše, co potřebujete k osobní hygieně. K dispozici jsou toalety a sprchy. Díky umyvadlu s teplou i studenou vodou přímo v kupé vyřešíte obvyklé večerní a ranní rituály v soukromí. Pokud si ovšem chcete výlet užít tak trochu ve stylu hrdiny detektivek Agathy Christie Hercula Poirota, který vlakem zbrázdil půl Evropy, doporučujeme vsadit na kategorii Deluxe. Budete mít sprchu a toaletu jen pro sebe. Mýdlo, ručník a ústní voda jsou samozřejmě ve vaší koupelně automaticky k dispozici.

A abyste nezaspali a nezmeškali svou cílovou stanici, večer, než se uložíte k nerušenému spánku, si můžete domluvit ranní buzení. A pro příjemné vstávání vám ranní čaj, kávu nebo kompletní snídani vlakový personál podle přání naservíruje doslova až na lůžko.

Podrobné informace o cestování nočními vlaky Českých drah najdete na webové stránce www.cd.cz/nocnivlaky.

Přejeme vám šťastnou cestu, ať už s námi vyrazíte kamkoliv.

 

Publikováno na: