Auto vs. vlak. Čemu dáte přednost?

Ovšem plechovému diktátu se lze vzepřít. Zjistily to už miliony lidí po celém světě. Místo, aby darovali svůj čas autu, nechávají si ho pro sebe a pořádně si ho užívají. Přitom se rozhodně nevzdávají svých cest. Jen auto vyměnili za vlak.

Vlak má úžasnou schopnost přizpůsobit se svým uživatelům. Můžete ho proměnit v relaxační místo, kancelář, dětskou hernu, kino… Těch možností, jak trávit čas ve vlaku, je ohromné množství. A je to čas, který jste získali jen pro sebe a své sny a přání. Někdo ho využije pro čtení knížky, na kterou jindy nemá čas. Další cestující „vymění“ vlak za kino a sledují na cestě filmy a seriály, které pro své povinnosti doma nestihli vidět.

Vlak může fungovat také jako docela slušně zařízená kancelář. K dispozici jsou zásuvky 230 V i USB porty pro dobíjení notebooků, mobilních telefonů a další přenosné elektroniky. Mnoho vlaků, hlavně těch dálkových, má u sedaček větší stoly, na které lze notebook pohodlně rozložit a připojení k e-mailové poště usnadní palubní Wi-Fi. Tu nabízejí České dráhy v současnosti ve více než tisícovce spojů a neustále ji rozšiřují do dalších vozů a vlaků.

Vlak je také místem setkání a společného trávení času. V autě sedíte za sebou, doslova každý sám a moc zábavy si neužijete. Ve vlaku se můžete bavit s přáteli, věnovat čas svým dětem nebo přátelům. Ve vlaku můžete hrát nejrůznější deskové hry, Člověče, nezlob se, karty, a v některých vlacích je pro vás připravena i speciální stolní hra Elfíkova cesta. Na děti myslí České dráhy i v řadě dálkových spojů. Pendolina, Railjety a některé další spoje jim zkrátí cestu v dětském kině, kde se promítají nejslavnější animáky. Cestující s nemluvňaty zase určitě ocení sklápěcí přebalovací pulty na toaletách.

Vlak lze využít také jako pojízdný hotel. Komfortní lůžkové vagóny vás bezpečně přes noc dovezou třeba z Prahy do Popradu, Varšavy, Budapešti nebo Curychu. 

Publikováno na: