Tak trochu nenápadné lyžařské středisko v Alpách: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau


Zasněžený Alpbachtal, zdroj: Gabriele Grießenböckurist


Když horská dráha, tak ta alpská Lauser-Sauser: až 42 km/h!

Pokud ještě nemilujete horské dráhy, tak po zkušenosti s dráhou Lauser-Sauser, je milovat začnete. Jmenovitě tuto tyrolskou, a možná až s chorobnou vášní. Horská dráha uprostřed Prahy vám rozhodně nevynahradí pohádkový výhled na zasněženou alpskou krajinu. Dráhu o délce 1,42 km najdete u horní stanice lanovky Wiedersbergerhornbahn. Nejvyšší bod bobové dráhy je 18 m nad terénem. Během jízdy vás mimo jiné čekají dva skoky a dvě 360° zákruty. Abyste si z jízdy odnesli hmatatelnou památku, na dráze je instalovaný fotoaparát, který vás vyblejskne i s vaší rychlostí. Že se už teď třesete nedočkavostí? Zimní otevírací doba je od 12:30 do 16:00.


Horská dráha, zdroj: Shootandstyle.com


Snowpark Alpbachtal

Pro rodiny je Funslope a Kids Run na vrcholu Wiedersbergerhorn opravdovým hitem. Nevěříte? Však uvidíte… Sedm sněhových děl mění oblast na Wiedersbergerhornu v úžasný sněžný park, kde nechybí 150m U-rampa, kickery, slides i 15m rollercoaster. Na své si proto přijdou nejen profíci, ale ideální podmínky zde najdou i začátečníci a rodiny s dětmi. Královsky se tady vyblbne jak freestylový lyžař, tak snowboardista či sváteční lyžař, který si chce vyzkoušet malé skoky a překážky. Pokročilejší určitě ocení přítomnost náročnější trasy: Advanced Line.


Zimní krajina Wildschönau, zdroj: Thomas Trinkl


Sáňkařské dráhy v oblasti Wildschönau

Lanovkou se necháte vyvést nahoru a pak si už jen užíváte sáňkařskou dráhu, která má přes 6 km. A nebudete to žádná nuda. Dráha z Lanerköpflbahn vede kolem alpských chat do Niederau. Budete si připadat jako během honičky ve filmu s Jamesem Bondem. Nenechte si ujít ani noční sáňkování, které se koná ve středu a ve čtvrtek v Roggenboden Oberau.


Sáňkuje celá rodina, zdroj: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau


Dětský svět Juppi Do

Děti a sníh, to není jen koulovačka. V Juppi Do se lyžování pro vaše dítě stane ohromným dobrodružstvím. Zdejší chůvy a animátoři malým lyžařům pomáhají s tréninkem na tematických tratích s hravými překážkami. Menší i větší prckové se do svých prvních zatáček pouštějí v tzv. Zauberwaldu (kouzleném lese). Děti nadchne kouzelný koberec, tj. dopravní pás, který malé lyžaře vyveze na vršek kopce. Ráj pro děti najdete v Reith im Alpbachtal u dolní stanice lanovky Reitherkogelbahn.


První lyžařská škola Wildschönau Niederau, zdroj: Simon Hausberger


Zábavné lyžařské parky v Alpbachtalu, zdroj: shootandstyle.com


Chcete si prohlédnout ještě více aktivit, které můžete v lokalitě Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau: podniknout? Podívejte se zde.

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.


Zimní procházka, Wildschönau, zdroj: Shootandstyle.com


Publikováno na: