Proč se uvelebit mezi alpskými horami a jezerem Achensee?


Skialpinistická túra v pohoří Rofangebirge, Achensee, zdroj: Achensee Tourismus


Místo lyží sněžnice

Většina z vás jezdí na hory kvůli lyžování, ale některá místa vám mohou nabídnout mnohem více než jen dokonalé sjezdovky. Procházkami přírodou si můžete ozvláštnit pobyt. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, protáhnete svaly, a když budete mít chuť, můžete vyzkoušet něco nového – sněžnice! V přírodním parku Karwendel si půjčte sněžnice a spolu s průvodcem objevujte jedinečnost místní flóry a fauny. Během procházky se budete zastavovat na stanovištích, kde se objevují zvířata. Když budete trpěliví a vydržíte pár minut nehybně stát, vždycky se ukáže nějaký místní obyvatel. A kdyby to náhodou nevyšlo, tak průvodce bude mít na půjčení dalekohled a tak snáze najdete nějaké zvířátko. Dále dostanete k dispozici letáček s obrázky zvířecích stop, které můžete po svých toulkách hledat a poznávat. Pokud budete chtít, dozvíte se toho hodně i o sněhu, botanice a léčivé síle rostlin. Nebo si můžete park jenom tak projít a kochat se horskou nádherou.


Procházka na sněžnicích zasněženým okolím Achensee, zdroj: Achensee Tourismus


Dráha pro sáňkáře

Sáňkařské dráhy jsou většinou oblíbeným doprovodným programem ke klasickému lyžování. Tady to tak úplně není. U jezera Achensee si můžete vybrat ze šesti drah, které vás provedou úžasnou horkou scenerií. Najdete dráhy dlouhé od 1,5 do 4,8 km, náročnosti si také liší – od pohodové pro rodinu s dětmi nebo velmi rychlou náročnou. Každou středu je otevřena sáňkařská dráha v Achenkirchu pro návštěvníky i ve večerních hodinách. Je osvětlená a můžete ji využívat až do jedné hodiny ráno. Je to velká zábava a určitě vám doporučujeme si ji vyzkoušet. Navíc tato atrakce získala ocenění „Tyrolská značka kvality pro přírodní sáňkařské dráhy.“


Noční sáňkování v Pertisau, zdroj: Achensee Tourismus


Silvestr u jezera

Asi si představujete hořící krb, dělání andělíčku do sněhu o půlnoci a ranní koulovačku na probuzení. Ale v Tyrolsku se dá dělat mnohem více. Možná to pro někoho bude příliš drastická zábava, protože se jedná o silvestrovské koupání v jezeře. Může se zúčastnit každý, ale pokud se vám nechce skákat do ledové vody, tribuny pro publikum na břehu budou připravené. Přece jenom uplavat 50 metrů ve vodě, které má kolem 4 stupňů, to chce trénink a odvahu. Do jezera se navíc skáče z třímetrové lávky a před skokem odvážlivce polijí ledovou vodou, aby se aklimatizovali. Účastníci často využijí příležitosti a oblečenou se do kostýmů, takže o zábavu je postaráno. Sauna po výkonu je nutná a pro aktéry ledových hrátek povinná.


Travel Charme Hotel Fürstenhaus am Achensee, zdroj: Rupert Mühlbacher


Chcete si prohlédnout ještě více aktivit, které můžete v lokalitě Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau: podniknout? Podívejte se zde.

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.


Balónové dny, Achensee, zdroj: Achensee Tourismus

Publikováno na: