Proč začít běhat?

Proč začít běhat?

Kvalitní boty jsou základ. Ty si vyberte opravdu poctivě. Pak už vám nebrání nic v překonávání sebe sama, posouvání hranic svých možností a utužování zdraví. Kdo se totiž běhu věnuje pravidelně, posiluje tak svůj kardiovaskulární systém a jeho srdce je zdravé. S každým dalším uběhnutým kilometrem přibývá i radost z pohybu. Energie z vás bude přímo zářit.

Co získáte?

  1. Kondice – Dobré fyzické kondici pomáhá každá pravidelná aktivita, zpravidla ale ta aerobní. Během ní se dokonce zlepšuje i krevní oběh, posiluje srdce a vzdaluje se riziko kardiovaskulárních chorob.
  2. Výkon a vytrvalost – Běhání zlepšuje nejen naši fyzičku, ale také zvyšuje naši výkonnost a vytrvalost. Navíc to ani nemusí být velký žrout času. Stačí vyběhnout na 30 minut denně.
  3. Štíhlá postava – Už jste někdy viděli obtloustlého maratonce, nebo jiného běžce na dlouhé tratě? Ne. Pokud pro vás není dostatečná motivace dobrá kondice, tak štíhlá postava jistě bude. Běh je vhodnou aktivitou, pokud bojujete s nadbytečnými kily. Podporuje redukci váhy a celkovou změnu životního stylu. Jde to ruku v ruce.
  4. Volnost – Na tento koníček se nevztahují žádná omezení. Nesvazuje vás konkrétní místo, společnost či věk. Vždy se ohlížíte jen na své schopnosti. Vyběhnout můžete kamkoli, na stezku nebo do přírody a nemusí vás trápit, že běžíte sám. Vaše lekce se nikdy pro nízkou účast nezruší.
  5. Terapie – Každá sportovní aktivita, a běh nevyjímaje, přináší radost z vykonaného pohybu. Tento pocit působí lépe než jakákoli antidepresiva. Až příště budete mít depresi, zkuste ji vyběhat a uvidíte, že se vám uleví rychleji a navíc se nabijete energií na další den.

Vyběhněte s partou

Pokud se bojíte, že sami nebudete vědět, jak začít a vaše motivace pokulhává, připojte se k adidas Runners Prague. Pořádají společné běžecké tréninky po Praze a jsou zcela zdarma. Stačí k tomu pouze, abyste se registrovali v aplikaci adidas Running. Následně se přidejte ještě do skupiny na Facebooku adidas Runners Prague. Každý den jsou tam aktuální informace o trénincích a plánovaných akcích. Kromě skvělé party, budete mít možnost využívat i další cvičení jako silové tréninky, cvičení pro ženy, jógu a mnoho dalších. Neváhejte a přihlaste se hned teď!