Čtyři důvody proč je běhání v chladném počasí skvělé pro tělo i mysl!

Tělo není tolik zatíženo horkem a vlhkem

Věřte tomu nebo ne, zimní počasí je podle zkušených sportovců pro běh ideální. Hlavním důvodem je, že když běháme v teplém nebo snad horkém počasí, náš organismus se snadněji přehřeje, a to vede k rychlejšímu pocitu vyčerpání. V zimě nás vnější teplota takto neovlivňuje.

Nakopnutí metabolismu

Zůstat během zimního období aktivní a čilý, není snadný úkol. Metabolismus se zpomaluje, stejně jako se zpomalují přírodní procesy. Po práci už nemáme energii na další aktivity. Většině z nás se chce plácnout do postele s knížkou a hrnkem čaje. A je to úplně v pořádku. Ale vaše tělo vám víc poděkuje, když mu pomůžete rozproudit krev. A tady opět může pomoci běh. Metabolismus se probudí, endorfiny vám vlijí novou krev do žil a budete plní energie do dalších dní.


adidas


Stavy únavy a deprese

Běh rozproudí krev, pročistí hlavu a hlavně vyplavuje pocity štěstí – endorfiny. Sportovní činnost nám pomáhá bojovat se stavy únavy a deprese, které spolu s dřívějším stmíváním a šedivým počasím pociťuje snad každý z nás. Běhání vám tedy může být skvělým parťákem proti otravným myšlenkám.

V létě jako když najdeš

Pokud se v zimě přemůžete a alespoň dvakrát týdně protáhnete svaly a spálíte nějaké ty kalorie, v létě si budete gratulovat. Začínat se sportem měsíc před plavkovou sezónou nemá skoro smysl a byl by to zbytečný stres. Když začnete už během zimy, budete do plavek připraveni už na jjaře. A to za to stojí!


adidas


Vyběhněte s partou

Pokud se bojíte, že sami nebudete vědět, jak začít a vaše motivace pokulhává, připojte se k adidas Runners Prague. Pořádají společné běžecké tréninky po Praze a jsou zcela zdarma. Stačí k tomu pouze, abyste se registrovali v aplikaci adidas Running. Následně se přidejte ještě do skupiny na Facebooku adidas Runners Prague. Každý den jsou tam aktuální informace o trénincích a plánovaných akcích. Kromě skvělé party, budete mít možnost využívat i další cvičení jako silové tréninky, cvičení pro ženy, jógu a mnoho dalších. Neváhejte a přihlaste se hned teď!