Co chtějí děti najít pod vánočním stromečkem?

Většina rodičů se shodne, že hračky jsou pro správný rozvoj dítěte velice důležité, a to v každém věku. Ale vybrat takovou hračku může být při současné nabídce stále těžším úkolem. Proto jsme připravili pár tipů, podle kterých se můžete řídit a které vám dodají inspiraci.

Hračky jsou nedílnou součástí dětského světa. Díky nim se děti hrou učí a formují svoji osobnost. I když trendy se každý rok mění, jako nejlepší dětské společníky stále označují interaktivní hračky. Ty totiž umí děti zabavit, ale také napomáhají k rozvíjení smyslů a procvičení jemné motoriky. A aby dítě mělo z dárku radost, je nutné, aby v něm hračka vzbudila zájem. Zde jsou tipy na dárky, se kterými letos nešlápnete vedle.

1. Pravda nebo lež


Při hraní hry Pravda nebo lež budete potřebovat rychlost, dobrý odhad a také vědomosti. Stačí si určit barvu, za kterou chcete hrát a správně odpovědět na otázky, které vám bude pokládat hlasový průvodce. Prostě snadná, svižná a zábavná hra pro celou rodinu. Hra je navíc skladná, takže ji můžete snadno převážet a užít si tak legraci prakticky kdekoliv. Cílem této hry je nasbírat více bodů než soupeř. Pokud tedy na otázku odpovíte správně, získáte cenné body, pokud bude odpověď chybná, o body přijdete. V této hře je připraveno celkem 1000 otázek.

Věk od 8 let

2 - 5 hráčů

2. Znáš to?


Roztočte mozkové závity na plné obrátky! Ve hře Znáš to na vás čeká 400 audio otázek z české i světové kultury, hudby, filmu, známých osobností i ze světa zvířat. Pokud stihnete zmáčknout své tlačítko jako první, můžete zkusit odpovídat a získat body. Procvičte si postřeh, rychlé myšlení, zjistěte spoustu nových informací a užijte si super zábavu. Znáš to má dokonce dvě úrovně hraní: 8+ a 15+. Zahrát si tak můžete spolu s dětmi, nebo se výborně pobavit třeba s přáteli při Silvestrovských párty.

Věk od 8 let

2 - 5 hráčů

3. Šílený profesor


Šílený profesor má za úkol jediné - a to rozšířit slovní zásobu u dětí i dospělých. Vyberte si až 500 různých témat a říkejte slova, která s ním souvisí. Úkolem je správně odpovědět a stisknout profesorovu hlavu. Tím předáte pomyslenou štafetu vašemu spoluhráči. Takto se střdají všichni, kteří jsou do hry zapojeni. Pokud vám dojdou nápady nebo odpovíte špatně, dostanente trestnou nulu daným tématem, odpovíd všichni hráči postupně, pokud už nevíš, vezmeš si trestnou nulu. Hráč, který má nejméně trestných nul vyhrává.

Věk od 8 let

2 - 5 hráčů

4. Magic Jinn


Kouzelný Magic Jinn vždy uhádne, na co zrovna myslíte. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než to vyzkoušet na vlastní kůži. Stačí mu stisknout nos a vybrat dané téma - například zvířata, oblečení, sport, ovoce a zelenina. Na začátku hry si dítě pomyslí na konkrétní objekt. Jinn se otázkami, na které dítě odpovídá pouze ano ne nebo nevím, dopátrá až k věci, na které si myslelo.

Věk od 5 let

1 hráč

5. Gimme five!


Gimme five! je skvělá hra pro celou rodinu. Stačí jen umístit ruku a balíček karet doprostřed stolu před hráče a zábava může začít. Přečtěte kartu a plácněte ruku, která v tom okamžiku začne jezdit po stole a rozptyluje všechny hráče. Kdo bude nejrychlejší a bude znát odpověď 5 věcí/předmětů na dané téma. Hráč, který první chytil ruku, má na odpověď pouhých 10 sekund. Vyhrává ten, kdo získal nejvíce karet.

Věk od 6 let

2 – 10 hráčů

Publikováno na: