Lyžování v Alpách. Tipy, jak ušetřit

1.     Skipas

 Ještě předtím, než vyrazíte, si pořádně prostudujte možnosti skipasů. Opravdu budete potřebovat skipas pro lyžování i v dalších okolních střediscích nebo máte v plánu strávit dovolenou pouze v jednom? Obzvlášť, pokud patříte mezi lyžaře začátečníky nebo lyžujete s malými dětmi, je pro vás dražší - rozšířená varianta skipasu, zbytečná. Jste zkušený lyžař, který brázdí svahy od rána do večera, a plánujete vyrazit do Alp vícekrát za rok? Popřemýšlejte o skipasu na celou sezónu. Nestojí o moc víc než týdenní permanentka a lze ji uplatnit na vícero ski areálech v rámci Alp.

2.     Skipas v rámci pobytového balíčku

Některé hotely nebo apartmány nabízejí v rámci týdenního ubytování i skipas zdarma. Ne vždy se ale vyplatí. Nabídky si pečlivě projděte a spočítejte. V některých případech můžete ušetřit až desítky eur, nemusí to být ale pravidlem. Prostě počítejte a hledejte.

3.     Jezděte skibusem

I když na dovolenou do Alp vyrazíte autem, nechte ho během dovolené pěkně odpočívat. Skibusy už najdete v každém horském středisku. Jezdí každou chvíli a dovezou vás od hotelu přímo pod svah. Vy tak ušetříte další eura, která byste museli dát za každodenní jízdu autem tam a zpět.

4.     Děti zdarma

Pokud se chystáte na zimní dovolenou s dětmi, poohlédněte se po místech, kde děti lyžují se slevou nebo dokonce zdarma. Některá rakouská střediska jsou přímo určena pro rodinnou dovolenou a zdarma mohou lyžovat dokonce i desetileté děti. Stejně tak to platí i v rámci ubytování.

5.     Dovolenou si správně načasujte

Vyhýbejte se termínům, kdy jsou u našich sousedů školní prázdniny a svátky. V té době bývají totiž hory nejvíce obsazené a ceny šplhají vzhůru. Alpy mají tu obrovskou výhodu, že sněhu je na nich dostatek od podzimu do jara, takže se nemusíte bát, že si v březnu nezalyžujete. Pokud se chcete vyhnout hlavní sezóně, vyrazte na hory klidně začátkem ledna. Po Vánocích bývají navíc svahy liduprázdné a vy si užijete sjezdovky skoro sami pro sebe.

6.     Lyžařské vybavení

Trávíte na lyžích každý víkend nebo vyrážíte s rodinou jednou za rok? Pokud jste spíše svátečním lyžařem, vyplatíte se lyžařské vybavení si půjčit. Jeho pořízení není žádná levná záležitost, a pokud se týká více členů rodiny…Půjčovny navíc disponují těmi kvalitními a nejnovějšími modely, takže si na nich užijete perfektní jízdy a příště si můžete vyzkoušet třeba zase nějaké jiné.

Nevíte kam vyrazit? Vyzkoušejte lyžovačku u jezera Achensee

Přímo v srdci Rakouska najdete jedno z největších rakouských jezer, které je známé také pod názvem tyrolské moře. Achensee leží ve výšce 930 m n. m. a rozkošnicky se rozvaluje v horské krajině mezi pohořími Karwendel a Rofan. Kromě rozmanitých kopců pro začátečníky i zkušené lyžaře, si můžete vyzkoušet až 50 dalších zimních sportů: od náročných dobrodružství v horách až po romantické sáňkování či procházky zimní krajinou. Zimní dovolená u jezera Achensee je ideální pro všechny generace, které se sem každoročně rádi vrací. 

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.