Na vrcholu Tyrolska

Vládce sjezdovky

Hned na začátek – věřte, je opravdu z čeho vybírat. Velké skiareály Sölden a Gurgl nebo o něco menší Niederthai, Gries, Vent – Ötztal nabízí všechno, na co si jenom vzpomenete. Sölden se nachází na ledovci a rozhodně jej nesmíte minout. Z ledovce je nádherný výhled a jste tak vysoko, že vás v kochání nebude nic rušit. Také zde najdete jednu z nejdelších sjezdovek. Vede z vrcholu Scgwarze Schneid, který je vysoký 3 340 metrů nad mořem. Na začátku ale šetřete s dechem, protože sjezdovka má 12,8 kilometrů a převýšení, které během sjezdu pocítíte, je 1 880 metrů. Doporučujeme se zaměřit na nabídky vícedenních skipasů, které vás vyjdou výhodněji, a navíc se díky nim dostanete na všechny sjezdovky. Jsou zde také trasy pro běžkaře, turisty, sáňkování a noční život je v této oblasti vyhlášený. Takže pokud si na horách rádi vyrazíte, tak tohle bude to pravé místo pro vás.


Shutterstock


Po sněžných stopách Jamese Bonda

Kromě užívání si sněžných radovánek, můžete využít i dalších atrakcí, které vám Ötztal nabízí. Na chvíli odložte lyže a vyjeďte v Söldenu až na vrchol. Co tam na vás čeká? Exkluzivní kinoinstalace ELEMENTS 007, která vás vtáhne do světa tajného britského agenta Jamese Bonda. Velká část prohlídky je věnována filmu Spectre, který se natáčel právě v Söldenu. V interaktivní galerii vás budou ohromovat dramatické části filmu, auta, ikonické zbraně a technologie, které jsou typické pro agenta 007. V rámci budovy je také příjemná restaurace, kde si vychutnáte pohled na zasněžené hory, který dokonale doplní celkovou atmosféru.


Shutterstock


Naložte se do bublinek

Dovolená na horách patří většinou k těm aktivnějším verzím, jak trávit volné dny. I přesto, že se vám stýskalo po sněhu a lyžování, zkuste si dopřát aspoň pár chvil opravdového odpočinku. Abyste se zahřáli, můžete v Ötztalu navštívit hned dvě střediska – aquapark Freizeit Arena a termální lázně Aqua dome. V obou dvou objektech najdete opravdu vše, na co si jenom vzpomenete. Bazény, sauny, sportovní halu, fitness, restaurace a bistra a to vše pod jednou střechou. Termální voda vás hezky zahřeje a můžete z venkovního bazénu pozorovat vrcholky hor. Samozřejmě je zde i část určená pro děti, kde se můžou do sytosti vyřádit. K dispozici tady najdou tobogány se světelnými či zvukovými efekty i zábavný park s horolezeckou stěnou a deskovkami. Vybere si každý!


Shutterstock


Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.