Jste ve znamení zvěrokruhu, které nedá dopustit na lyžování a zimní pobyty na horách?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani mají sportovního ducha a nepropásnou žádnou příležitost k tomu, aby lidem kolem nich ukázali, co v nich je. A to platí i o lyžování a dalších zimních sportech. Mají přirozenou touhu vítězit, takže si můžete být jistí, že s nimi zažijete neuvěřitelnou jízdu, na kterou jen tak nezapomenete.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pro Raky mají výlety na hory romantické kouzlo. Raci a hory k sobě mají blízko, ale v jiném slova smyslu než si možná myslíte. Zimní dovolenou si představují jako pohádku. Uprostřed hor se znenadání objeví zasněžená chaloupka, ve které naleznou krb, teplé ponožky a chlupatou deku. Lyžemi ale také nepohrdnou. Mají rádi delší svahy, na nichž mohou obdivovat okolí a vychutnávat si každý nádech. A k tomu všemu jim samozřejmě nesmí chybět jejich drahá polovička.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi se pro zimní sporty dokážou nadchnout podobně jako berani, jakmile si nasadí lyže nebo snowboard, posedne je sportovní duch a touha stát se vládcem celé sjezdovky. Milují závodění a také se rádi předvádějí, ohromí vás nejrůznějšími triky a akrobatickými kousky, a to nejen na svahu. Jediné, co je dokáže na chvíli zastavit, je zima, takže se může stát, že budou chtít odejít někam do tepla dřív než ostatní.

 

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři si výlety na hory většinou užívají. Jejich individualistická povaha pro ně na horách není žádnou překážkou. Umí se na celý den vytratit a jít si užívat jak adrenalin na strmých svazích, tak i poklidnou jízdu, freeridové trasy nebo prohánění po lesích. Možnost být o samotě je přesně to, co jim může pobyt na horách poskytnout a napumpovat je tak novou energií.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelcům velmi vyhovují venkovní sporty. Pod otevřeným nebem načerpají víc energie než v tělocvičně. Horské dobrodružství milují ve stylu koordinované zábavy. Rádi plánují skupinové výjezdy na chatu a kromě lyžování si po večerech rádi užívají i společenské hry s přáteli při sklence svařáku. Střelci jsou temperamentní a soutěživí, takže se s nimi člověk nikdy nenudí a jsou tím pádem těmi správnými parťáky nejen na zimní dovolenou.

Tip, kam jet na zimní dovolenou

Lyžařský areál Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau se 109 kilometry sjezdovek patří k tyrolským oblastem pro sportovně naladěné lidi. K silným stránkám regionu patří zejména rozmanité sjezdovky a cenová  dostupnost. Ve skiareálu Alpbachtal na vás čeká sportovní hora Wiedersbergerhorn s dlouhými sjezdy a oblastmi pro freeride. Ve Wildschönau pro změnu leží vrchol Schatzberg s dlouhými a širokými sjezdovkami a hora Markbachjoch, na které si lyžovačku užijí ti náročnější. Ve všech obcích tohoto regionu potěší lyžaře optimální přístup ke sjezdovce. Do tohoto ráje zimních sportů se pohodlně dostanete po dálnici A12-Inntalautobahn.

Alpbachtal Seenland Tourismus, Gabriele GrieBenböck

Článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.