Životní pojištění – potřebujete ho?

Je to tak, každé pojištění je měsíční výdaj, který vám mizí z vašeho účtu. A možná jste ho nikdy ani nevyužili. Ale znáte to – vždycky je lepší mít krytá záda. Když máte dobře nastavené pojištění, může vám velmi ulehčit situaci v rekonvalescenci a ochrání vás přes existenčními problémy.

Živíte rodinu?

Vaše rodina je závislá na vašem příjmu a snažíte si vytvářet nějakou rezervu, kdyby se cokoli stalo. Většinou jeden z rodičů má větší příjem a hradí hodně položek z rodinných výdajů. Co by se ale stalo, kdybyste najednou nemohli vydělávat kvůli nemoci, úrazu nebo dokonce smrti? Tady už se to asi nikdo nechce představovat, ale pravděpodobnost, že by se rodina ocitla ve finanční tísni, je velká. Nechceme malovat čerta na zeď, ale taková situace se prostě stát může. Pokud máte navíc hypotéku, tak původní splátky vám nikdo nesníží, ať se děje, co se děje. Až po dědickém řízení je možné změnit výšky splátek. Zvažte svou situaci a ideálně ji prokonzultujte s odborníkem, který vám poradí, jaký pojišťovací produkt je pro vás ten ideální.

Jedno pojištění, více výhod

Jakmile se rozhodnete a pořídíte si životní pojistku, máte možnost využít i další výhody. Většina pojistek nabízí i další doplňková připojištění. Využijte tuto možnost a nechte se třeba připojistit na trvalé následky nebo denní dávky při nemoci nebo úrazu. Agentura Ipsos zjistila, že ve svém okolí má 24 % Čechů člověka, který se setkal s nenadálou situací a je odkázán na ošetřování jinou osobou. Zkuste si spočítat, za jak dlouho byste vyčerpali vaši finanční rezervu, kdybyste byli delší dobu nemocní nebo byli odkázáni na někoho jiného. Navíc na životní pojištění zpravidla přispívá zaměstnavatel. Zkuste se poptat na vašem personálním oddělení. Většinou stačí jenom propojit pojišťovnu s firmou a o víc se už nemusíte starat. Peníze, které vám zaměstnavatel přispívá, jsou nedaněné pro obě strany. Berte to jako další příjemný bonus kromě jistoty, kterou vám pojištění dá.

Naše tipy, co si pohlídat

·      Pojistka vás a vaše blízké má ochránit v případě velkých zdravotních problémů, invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti a trvalých následků. Další připojištění si můžete sjednat v průběhu plnění. Uvidíte sami, co vám bude připadat ještě důležité a jaké budou vaše možnosti.

·      Finanční rezervu si vytvořte tak, jako tak. Nikdy nevíte, kdy se vám rozbije pračka, lednička nebo bude nutné pokrýt nějaký nenadálý výdaj spojený se zdravím.

·      Využijte možnosti, které nabízí poradci v pojišťovnách. Pomůžou vám vybrat, jaký produkt je pro vás ten pravý. Můžete si nechat udělat návrhy na více místech a porovnat jednotlivé nabídky.Publikováno na: