Ležák SEDM SPOLČENÝCH zamířil na české, moravské a slezské pípy

Nejedná se jen o hezký příběh, ale skutečnost, která dokazuje, že pivo sbližuje. "V pivovarnické komunitě se všichni známe, na soutěžích si hodnotíme svoje piva, občas se při tom štengrujeme, ale v podstatě jsme všichni přátelé a vzájemně se uznáváme," říká obchodní sládek národního pivovaru Budějovický Budvar. Ležák SEDM SPOLČENÝCH uvařili spolu s Alešem Dvořákem z Budvaru sládci z pivovarů Antoš, Clock, Cobolis, Permon, Zichovec a Zvíkov.


V čem je ležák výjimečný?

Kromě toho, že se jedná o produkt přátelství a spolupráce, tak byl k výrobě tohoto ležáku spotřebován chmel Mimosa. Sládci vybírali z nově šlechtěných odrůd chmelů, které zatím pro vaření piva nikdo ve větší míře nepoužil, a rozhodli se nakonec pro tento. Jde o chmel se specificky ovocným aroma, které svou vůní připomíná víno. Na uvaření SEDMI SPOLČENÝCH padla veškerá letošní úroda Mimosy, a to celkem 150 kilogramů, objem uvařené várky pak činil 300 hektolitrů. Jde tak o limitovanou edici, která se již od minulého týdne čepuje na pípách hospod Budějovického Budvaru a výčepech zúčastněných minipivovarů.


Na ležáku SEDM SPOLČENÝCH se podíleli sládci z pivovarů Budvar, Antoš, Clock, Cobolis, Permon, Zichovec a Zvíkov. Zdroj fotky: Budějovický Budvar


Spolčení přátel, bez kterého by unikátní pivo nevzniklo

Budějovický Budvar, národní pivovar

Obchodní sládek: Aleš Dvořák

Založeno: 1895

Cobolis pivovar Ládví, Praha

Sládek: Pavel Palouš

Založeno: 2018

Pivovar Antoš Slaný

Sládek: Braňo Slovák

Založeno: 2010

Rodinný pivovar Zichovec

Sládek: Tomáš Mužík

Založeno: 2016

Pivovar Permon Sokolov

Sládek: Petr Bohánek

Založeno: 2006

Pivovarský dvůr Zvíkov

Sládek: Vladimír Ličman

Založeno: 1993

Pivovar Clock Potštejn

Sládek: Jakub Sychra

Založeno: 2014