Sedm spolčených: Limitovaný ležák, který vznikl díky kamarádství 7 sládků ze 7 pivovarů

Žádná rychlokvaška

Poctivé pivo vyžaduje kvalitní přípravu a ta byla v podstatě zaručená. Sládci nejsou žádní zelenáči a nebyli jimi, ani když si před více než rokem plácli na spolupráci. Když chlapi zjistili, že jim to dobře šlape, rozhodli se to oslavit: a jak jinak, chtěli uvařit pivní speciál. Koncem letošního léta se tedy sešikovali na žatecké chmelnici, aby vybrali a očesali šišky chmele. Pak všechno odvezli na varnu do Budvaru a uvařili ležák.


Nově vyšlechtěná odrůda chmele

Sládci chtěli uvařit něco nového. Proto se na žateckých polích Výzkumného ústavu chmelařského zaměřili na nově vyšlechtěné odrůdy chmelů, které v českých pivech zatím moc nepotkáte. Amorův šíp pak sládky zasáhl u odrůdy Mimosa. Jedná se o chmel se specifickým ovocným aroma, vůní připomíná víno. Na uvaření SEDMI SPOLČENÝCH mimochodem padlo 150 kg Mimosy, což je její celá letošní úroda.


Na ležáku SEDM SPOLČENÝCH se podíleli sládci z pivovarů Budvar, Antoš, Clock, Cobolis, Permon, Zichovec a Zvíkov. Zdroj fotky: Budějovický Budvar


„V pivovarnické komunitě se všichni známe, na soutěžích si hodnotíme svoje piva, občas se při tom štengrujeme, ale v podstatě jsme všichni přátelé a vzájemně se uznáváme,“ říká obchodní sládek národního pivovaru Budějovický Budvar, Aleš Dvořák. Na ležáku SEDM SPOLČENÝCH se podíleli sládci z pivovarů Budvar, Antoš, Clock, Cobolis, Permon, Zichovec a Zvíkov.

Jediná várka o 300 hektolitrech

SEDM SPOLČENÝCH je a bude raritním ležákem. Uvařila se pouze jedna várka zhruba o 300 hektolitrech. Jde tak o limitovanou edici, která se v dalších dnech objeví na pípách hospod Budějovického Budvaru a výčepech zúčastněných minipivovarů. Necháte se připravit o unikátní pivní zážitek?


Na ležáku SEDM SPOLČENÝCH se podíleli sládci z pivovarů Budvar, Antoš, Clock, Cobolis, Permon, Zichovec a Zvíkov. Zdroj fotky: Budějovický Budvar


Podívejte se pod čepičku SEDMI SPOLČENÝCH

Typ: spodně kvašený ležák

Obsah alkoholu: 4,9 %

Hořkost (IBU): 24

Barva (EBC): 13

Slad: český světlý

Chmel: Mimosa

Uvařeno: v Budějovickém Budvaru

Prodej: čepované, na pípách od 20. 11. 2019

Objem uvařené várky: 300 hektolitrů