Šíření poctivé práce si zaslouží odměnu, vzkazuje pivo Kozel

„Sám přitom nepocházím z houslařského rodu, ale železničářského,“ usmívá se. K houslím ho to ale vždycky táhlo, a tak se navzdory očekávání vyučil houslařem. Potom založil ve Zlíně houslařský dům – dílnu, kde nástroje nejen vznikají, ale zároveň se zde vybraní žáci učí ručně a tradičními způsoby, jak vyrábět a opravovat hudební nástroje.

Nejen učitel

„Atmosféra v dílně byla taková rodinná, pan Celý pro nás byl během učení skoro jako druhý taťka,“ říká na adresu svého mistra jeden z jeho žáků, Jiří Macků. Ten patří mezi 13 tovaryšů, kteří houslařským domem prošli. Na tom, že se dílna stala pro učně druhým domovem, se shodují všichni z jeho žáků.

Trpělivost a pokora

A jaké zásady svým žákům pan Celý vštěpoval? „Určitě trpělivost. Nespěchat, dát si na čas. Odsedět to na zadku u toho ponku. Nice se nedá urychlovat. A taky si myslím, že nás naučil pokoře, učení se ze svých chyb,“ vypraví syn pana Celého, rovněž Pavel.

Když se urodí plody poctivé práce

A jeho snaha přinesla své ovoce. Podařilo se mu vychovat celou jednu generaci houslařů, která drží při sobě. Jeho tovaryši dodnes fungují společně, založili dokonce Sdružení houslařských dílen a řezbářů. Společně nejen vyrábí hudební nástroje, ale také prodávají nářadí pro houslaře, vzájemně se inspirují a pomáhají si. Nebýt pana Celého, nic z toho by se pravděpodobně nestalo.

Děkujeme všem, kdo šíří poctivé řemeslo dál!

Podívejte se na celý příběh.

Znáte někoho, kdo kolem sebe šíří poctivou práci? Odměňte ho!

Možná máte někoho takového ve svém okolí. Člověka, který nejen, že dělá poctivé řemeslo, ale zároveň ho předává dál. A někdo takový si zasluhuje odměnu. Napište nám na našem Facebooku, čeho si na jeho práci vážíte. My jej následně odměníme pivem z Velkých Popovic a pozvánkou do našeho pivovaru.