Jak a kde vybrat ten správný kočárek?

Vyberte si model, který padne vašemu životnímu stylu

Při nákupu kočárku byste měli rozhodně hledět na věk, váhu a výšku vašeho dítěte. Klasicky se rozlišuje hluboký kočárek s korbou pro miminka, sportovní pro batolata a větší děti a golfové hole, které jsou ideální na výlety do města a na kratší vzdálenosti. Pořídit si můžete také kombinovaný kočárek, který má jak sportovní sedák, tak hlubokou korbu a většinou je na něj možné nasadit i autosedačku. Co se týče designu, tak skutečně záleží na vašich osobních preferencích.

Důležité jsou rozměry kočárku

Při výběru kočárku si ho zkuste i zvednout, abyste věděli, co vás pak při jeho transportu čeká. Vyzkoušejte si také, jak snadno se skládá a zda se dobře vleze do kufru vašeho vozu nebo výtahu. Moc široké kočárky se nevejdou i do některých domovních vchodů a opomenutý detail vám tak může velice rychle znepříjemnit den. Některé kočárky se prodávají jako jeden celek, ale jsou i takové, které si můžete sami poskládat. To znamená, že si vyberete zvlášť podvozek, korbu, sedátko z různých typů a designů. To může v konečném výsledku sice vyjít dráže, ale zato bude přímo na míru vašim představám.

Zamiřte do kamenného obchodu

Obchody jsou místem, kde rodiče často získávají své první zkušenosti s produkty, které budou potřebovat pro své dítě. I když online nákup nevyhnutelně hraje v dnešní době stále důležitější roli, silné postavení dětských obchodů zůstává v tomto odvětví velmi důležité. Rodiče si v takových obchodech mohou nejen vyzkoušet širokou škálu produktů, ale také konzultovat s odbornými pracovníky prodejny jejich individuální situaci, potřeby a preference. Pro získání osobních rad a informací o produktu jsou kamenné obchody stále ve výhodě.

Pokud jste z Prahy nebo ji máte po cestě

Není to rozhodující kritérium, ale o kvalitě výrobku vypoví i jeho značka. Po několika měsících příprav se v pražském centru APEIRON otevřel moderní vlajkový obchod Maxi-Cosi. Naleznete zde celý sortiment produktů a nejnovější kolekce barev a značek od společnosti Dorel. Značka Maxi-Cosi vznikla v roce 1984 a od té chvíle odvezla z porodnice přes 50 miliónů dětí. Obchod najdete v pasáži APEIRON Center, Pobřežní 52, 186 00 Praha 8, Česká republika. 

VIDEO: Co najdete v nové prodejně Maxi Cosi?

Publikováno na: