Olej do kanalizace nepatří, a to ani na Vánoce. 5 tipů, jak se ho správně zbavit

Mezi vánoční zvyky patří i vylévání oleje po smažení štědrovečerního kapra do dřezu nebo toalety. Nicméně, místo rozbalování dárků díky této „tradici” můžete na Štědrý den řešit nepříjemnosti s ucpaným odpadem nebo dokonce splašky v koupelně nebo kuchyni. Tuk v trubkách totiž tuhne a dokáže je pořádně ucpat. Zacházet správně s olejem vás přitom nebude stát skoro žádný čas navíc - tady je hned pět tipů, jak na to!

1. Na malé množství stačí papírová utěrka

Pokud máte po smažení na pánvi jen pár kapek oleje, stačí ho vytřít papírovou utěrkou. Tu pak vyhoďte do koše k dalšímu odpadu.

2. Zkuste krabici od mléka

V případě, že vám oleje zbylo víc, nechte ho zchladit a nalijte do uzavíratelné, nerecyklovatelné nádoby například od mléka. Hodí se ale i další kartony, které jsou zevnitř povoskované nebo potažené plastem. Nádobu poté uzavřete a při procházce ji odevzdejte ve sběrném dvoře nebo ji vyhoďte do příslušné černé popelnice s oranžovým víkem, v nejhorším případě do popelnice na směsný odpad.

3. Odvezte olej zdarma do sběrného dvora

Možná doma často používáte fritézu anebo zkrátka smažíte často a použitého oleje máte pořád víc než dost. V takové situaci ho po vychladnutí slijte do uzavíratelné, recyklovatelné nádoby a odvezte do sběrného dvora. A dobrá zpráva? Je to zdarma!

4. Tip pro kočkomily

Máte doma čtyřnohé chlupaté kamarády? Pak je nejspíš součástí vaší domácnosti také kočičí stelivo, případně piliny. A ty jsou také ideální na likvidaci použitého oleje. Poté, co dosmažíte kapra a tuk vychladne, můžete ho nalít do steliva nebo pilin a vše poté opět vysypat do koše nebo rovnou do popelnice.

5. Recyklujte a ušetřete

Kuchyňský olej může být použitý až třikrát, a to bez jakéhokoliv zdravotního rizika. Poté, co vám ve fritéze nebo na pánvi tuk zchladne, přefiltrujte ho přes jemný, nejlépe kávový filtr a následně ho uskladněte buď do tmavé lahve, nebo na temné místo. Jen pozor na zapáchající olej, ten už se na další použití nehodí.

 

Publikováno na: