Milujete cestování a jídlo? Které delikatesy musíte ochutnat?

Malta minulosti

Maltské ostrovy už od nepaměti tvořily obchodní centrum mezi Afrikou a Evropou. Kvůli strategické poloze se o ně často sváděly bitvy a války. Malta, jeden ze tří ostrovů tohoto souostroví, patřila mezi hojně kolonizované oblasti, proto se tu setkává tolik kultur najednou. Maltě se přezdívá ostrov zázraků a často je spojována se starověkými pověstmi. Malta je právě tím ostrovem, kde ztroskotal bájný Odysseus a kde ho nymfa Kalypso věznila dlouhých sedm let.

Zdroj fotky: www.visitmalta.com.

Malta současnosti

Na Maltě si každý najde to své. Na tento malý ostrov pravidelně jezdí fanoušci pěší turistiky, potápěči i cyklisté. Opravdový ráj zde najdou také gurmáni. Ovšem při hledání restaurace s klasickou maltskou gastronomii je potřeba se obrnit trpělivostí. Maltští občané totiž do tradičních restaurací moc často nechodí, a tak gastroprůmysl ostrova podléhá spíše novodobým trendům a potřebám turistů. Chcete ochutnat typickou maltskou kuchyni? Zkuste navštívit nějaký malý vesnický bar.

Zdroj fotky: www.visitmalta.com.

Jaké jsou národní pokrmy?

I když je pro maltskou kuchyň typická zejména středomořská strava, která se skládá z mořských plodů, ryb a zeleniny, nejtradičnější jídlo, které zde můžete ochutnat, je takzvaný stuffat tal-fenek. Jedná se o národní pokrm, který je připravovaný z dušeného králíka na víně, brambor a zeleniny. Mezi další populární pokrmy patří nejrůznější taštičky, jejichž náplně jsou tvořeny z různých směsí masa, sýrů, ryb, zeleniny a rýže. Za zmínku stojí také maltská specialita bragioli, tedy roláda z tenkého plátku hovězího, naplněná směsí mletého masa, slaniny, petržele a vajec. Malé kulaté sýry z kozího mléka a z nich vyráběné koláče patří mezi další tradiční jídla, která se vyplatí ochutnat. Obecně se dá říci, že je maltská kuchyně dost kalorická.

Zdroj fotky: www.visitmalta.com.

Co musíte ochutnat?

Fenek – pokrm z divokého králíka.

Bragioli – roláda z hovězího masa.

Hobz biz-zejt – chléb namočený v olivovém oleji, potřený zralými rajčaty a naplněný směsí tuňáka, cibule, česneku, rajčat a kapar.

Pastizzi – pečivo z listového těsta plněné ricottou, hrachem nebo masem.

Kannoli – sladké smažené trubičky plněné ricottou.

Zdroj fotky: www.visitmalta.com.

Dopřejte si místní pití

K jídlu se s oblibou podává víno, jež je vyráběno z místních odrůd Gellewza a Ghirghentina. Z nealkoholických nápojů jednoznačně vede limonáda Kinnie z kůry červených pomerančů a tajné směsi bylin. Ta svou chutí bývá často přirovnávána k české becherovce, samozřejmě bez alkoholu. Že dáváte raději přednost pivu? Pak vyzkoušejte Cisk, jde o lehký maltský ležák, který vás dokonale osvěží.

Zdroj fotky: www.visitmalta.com.

Jen 3 hodiny letu a jste v ráji

Možná vás Malta a její kuchyně zaujala natolik, že se rozhodnete pro její návštěvu. Pak vás určitě potěší, že v březnu 2020 zavádí letecká společnost Air Malta tři přímé lety z Prahy na Maltu! To znamená, že na Maltě můžete být levně, a to do tří hodin od vzlétnutí.


Zdroj: Malta Tourism Authority.