Vyhřívaná anhydritová podlaha: ideální lék proti chladné zimě

Podlahové topení v sobě spojuje celou řadu výhod, a je proto čím dál tím oblíbenějším řešením nejen u novostaveb, ale i při rekonstrukcích. Nejen, že vám příjemně zahřeje chodidla, ale ještě k tomu prohřeje celou místnost výrazně rovnoměrněji než například radiátor či teplovzdušné vytápění. Vzduch, který se u podlahy zahřeje, totiž přirozeně stoupá vzhůru. Díky tomu, že se neohřeje příliš, se však nehromadí veškeré teplo u stropu.

Nejpříjemnější topení? Vyhřívaná podlaha z anhydritového litého potěru

Další výhodou vyhřívaných podlah je to, že předávají teplo především sáláním, tedy pro člověka nejpříjemnějším a nejzdravějším způsobem. Při správném provedení se navíc celý interiér prohřeje za 30 až 40 minut a za stejnou dobu podlaha zase přestane hřát, což umožňuje velmi rychlou termoregulaci.

Abyste dosáhli opravdu dobré termoregulace, je ovšem potřeba zvolit správný typ základního materiálu, na který se pokládá dlažba či jiná podlahová krytina. Pro vyhřívané podlahy není vhodné použít beton, neboť ten se zahřívá a zase chladne až 4 hodiny. Správnou volbou je proto litý potěr, který může být buď na bázi cementu, nebo anhydritu. Mezi těmito dvěma variantami jsou velké rozdíly – cementové potěry se zahřívají a zase chladnou i přes 2 hodiny, výrazně vhodnější je proto použít potěr anhydritový, který má lepší tepelné vlastnosti. Příkladem je potěr Anhylevel Thermio, který společnost CEMEX vyvinula speciálně pro vyhřívané podlahy a dosahuje až dva a půl krát větší tepelné vodivosti než tradiční beton.

S anhydritovou podlahou ušetříte

Podlaha z litého anhydritového potěru má navíc i další výhody. Díky extrémně vysoké pevnosti v ohybu může být tenčí, a přitom vytvoří kvalitní základ pro finální nášlapnou vrstvu. Materiál se navíc před vyschnutím chová jako voda, jeho povrch je proto dokonale vodorovný a podlaha je naprosto hladká a bez nerovností. Díky tomu je ideální pro finální vrstvu, pro niž je u podlahového topení vhodné použít třeba vinyl nebo keramickou dlažbu.

Na co byste určitě neměli zapomenout, jsou certifikovaní řemeslníci, protože i ten nejkvalitnější materiál může přijít vniveč, pokud jej neinstaluje odborník. Společnost CEMEX proto spustila certifikační systém CEMEX Xperts®, jehož členy se mohou stát jen firmy, které splnily přísné podmínky certifikace a výsledky jejich práce jsou pravidelně hodnoceny. Díky tomu máte jistotu, že lití podlahy provedou kvalifikovaní experti, komunikace s nimi bude stejně hladká jako vaše nová podlaha, a navíc dostanete tu nejlepší možnou cenu. Můžete tak být zcela bez starostí a už se jen těšit, až budete mít nohy v teple.