Výuka angličtiny na středomořské Maltě? Vyplatí se to?

Když se řekne kurz angličtiny v zahraničí, každého napadne, že ideálním cílem budou anglofonní země, jako jsou Velká Británie se Severním Irskem, USA nebo třeba Austrálie s Novým Zélandem. Víte ale, že angličtina je i úředním jazykem na Maltě?

Teplé moře a angličtina v Evropě? Zkuste Maltu

Malebné středomořské souostroví se nalézá asi 100 kilometrů jižně od Sicílie. Pyšní se příjemně teplým, ale ne horkým počasím, čistým mořem a přátelskými obyvateli. S ohledem na historické souvislosti Malta nabízí také kvalitní výuku angličtiny, a tak se i díky vlídnému klimatu stává stále populárnější destinací pro ty, kteří si chtějí zlepšit svou jazykovou vybavenost.


Zdroj fotografie: www.visitmalta.com.


Malta byla britskou kolonií

Na Maltě byla až do první třetiny 20. století úředním jazykem pouze angličtina. Maltština, která patří spolu s hebrejštinou a arabštinou mezi semitské jazyky, byla za druhý oficiální jazyk uznána až v roce 1934. Důsledkem toho je Malta jednou z mála skutečně dvoujazyčných zemí na světě. Na Maltě dodnes funguje maltsko-britský vzdělávací systém a angličtina se na školách vyučuje již od první třídy. Před čtyřmi roky se na Maltu za angličtinou vydalo bezmála 80 tisíc studentů z celého světa.

Náš TIP: Přímým letem na Maltu

Zaujala vás Malta? Pak vás určitě potěší, že v březnu 2020 zavádí letecká společnost Air Malta tři přímé lety z Prahy na Maltu! To znamená, že na Maltě můžete být levně, a to do 3 hodin od vzlétnutí. Malta je členským státem Evropské unie, a tak můžete za jazykovým dobrodružstvím vyrazit jen s platným občanským průkazem.


Zdroj fotografií: Malta Tourism Authority.