5 festivalů na 1 místě, které letos nesmíte promeškat!

1. Populární hudba pod širým nebem

Jednoznačně největším maltským festivalem je „Ostrov MTV“ (Isle of MTV). Každoročně přitáhne pozornost více než 50 000 natěšených milovníků živé hudby! Tato mega party zahrnuje světové hudební špičky a nabízí tak možnost vidět a slyšet umělce, kteří jsou zrovna v kurzu. Předchozí roky vystoupili například Black Eyed Peas, Lady Gaga, Maroon 5 nebo DJ David Guetta. Jestli milujete atmosféru letních festivalů, tenhle obří mejdan na předměstí hlavního města Vallety si prostě nenechte ujít!

Kdy? Léto 2020 (termín bude upřesněn).

2. Mezinárodní festival ohňostrojů

Ohňostroje jsou na Maltě tak oblíbené, že mají svůj vlastní festival. Světelný i zvukový zážitek tisíce ohňostrojů, které se odrážejí od mořské hladiny, můžete letos opět pozorovat nejlépe z přístavu hlavního města Vallety. Na Maltě mají ohňostroje dlouholetou tradici a festivalu se účastní jak místní, tak návštěvníci z celého světa. Festival ohňostrojů každý rok zahajuje nespočet dalších oslav, které se konají po celé Maltě.

Kdy? 24. dubna - 5. května 2020.


Mezinárodní festival ohňostrojů. Zdroj fotky: www.visitmalta.com


3. Jazzový a rockový festival

3 středomořské noci plné nabitého programu pro hudební fajnšmekry, to je jazzová a rocková událost, která se koná mezi kulisami velkolepé scenérie hlavního města. Jedinečná tvrz a velké doky vytváří nevšední prostor pro skvělý hudební zážitek. Pokud máte rádi kvalitní jazz a rock, vydejte se přímým letem na Maltu a užijte si tři krásné letní večery se světoznámými umělci přímo v srdci Malty!

Kdy? Léto 2020 (termín bude upřesněn).

4. Mezinárodní festival umění

Každoroční Mezinárodní festival umění nabízí širokou škálu umění: divadlo, tanec, hudba a výtvarné umění. Vychutnat si můžete velký výběr představení a výstav od renomovaných umělců, jak maltských, tak mezinárodních, z nichž se většina odehrává pod širým nebem! Festival zahrnuje také řadu workshopů a tak v sobě i vy můžete objevit umělce.

Kdy? Léto 2020 (termín bude upřesněn).


Mezinárodní festival umění. Zdroj fotky: www.visitmalta.com


5. Velikonoční týden ve velkém stylu

Malťané jsou velmi nábožensky založení, takže Velikonoce slaví s pořádnou dávkou nadšení. Města jsou vyzdobena řetězy, náměstí hrají barvami a pestrými výzdobami a společného veselí se účastní opravdu každý. V rámci každoroční tradice připravují dobrovolníci biblická vystoupení v kostýmech a k vidění jsou také četné historické průvody.

Kdy? 12. - 18. dubna 2020.


Karneval. Zdroj fotky: www.visitmalta.com


Náš TIP: Přímým letem na Maltu

Zaujal vás některý z festivalů na Maltě? Pak vás určitě potěší, že v březnu 2020 zavádí letecká společnost Air Malta tři přímé lety z Prahy na Maltu! To znamená, že na Maltě můžete být levně, a to do tří hodin od vzlétnutí.


Malta Tourism Authority