Zimní čas je čas pro rodinu

Probuzení s pohledem na zasněžené hory. Dopoledne výšlap na sněžnicích po tichých lesních stezkách. Pak na sněžném zábavném hřišti ještě vypustit zbývající energie. Anebo přece jen raději lyžovačka v pohádkovém rodinném lyžařském středisku, cenově příznivém a bez únavného čekání ve frontách na lanovku? Když se ve městech převalují pochmurná oblaka mlhy, když už to doma nelze vydržet a nutí to ven, zbývá čas alespoň na snění. Často zůstane ale jen u snu. Přitom proměnit sen ve skutečnost je tak jednoduché.

 

© Claudia Ziegler


Lyžařská střediska ve Vídeňských Alpách jsou totiž vzdálená od Vídně jen pouhou hodinu autem (nebo pár vlakových a autobusových zastávek). A přesto zůstaly relativně neobjeveným místem s mírnými sjezdovkami a osobním přístupem ve službách. Dostatečně blízko pro spontánní nedělní výlet nebo prodloužený víkend. A dostatečně rozmanité pro příjemnou zimní dovolenou. Přímo za branami velkoměsta tak zve začarovaný zimní ráj dle chuti na pěší túry na sněžnicích a k objevování přírody, na stavění sněhuláků a sáňkování. Anebo raději dobrodružný park na čerstvém vzduchu s perfektně upravenými sjezdy pod hvězdným nebem, s funparkem pro freeridery a snowboardisty. A nezapomenout: také s tradičními útulnými horskými chatami, v kterých se můžete u kynutého knedlíku nebo vepřové pečínky posilnit na další dobrodružství anebo prostě jen tak příjemně společně posedět.

 

© Franz Zwickl


To nejlepší: každá lanovka ve Vídeňských Alpách slibuje unikátní zimní zážitek, každý skiareál má svůj jedinečný charakter. Sedačková lanovka Schneeberg a zázračná louka Wunderwiese jsou se svým dětským světem Puchis Kinderland magnetem pro ty nejmenší fanoušky lyžování. Zajímáte se spíše o zimní turistiku nebo túry na sněžnicích? Pak žádná cesta nemine kabinovou lanovku na Rax. Pěší túry na sněžnicích si můžete vyzkoušet také v rodinném zážitkovém skiareálu Familienskiland Erlebnisarena St. Corona am Wechsel, zatímco dětí se pod dohledem vyřádí v zimní sportovní školičce.

 

© Walter Strobl


Nemůžete se rozhodnout? Nevadí. Zima je přece dlouhá – a Vídeňské Alpy leží dostatečně blízko, abyste mohli každý týden vyzkoušet jinou atrakci.