Na Černém Mostě vyrostla ledová hora. Zdoláte ji jen s cepíny

Vysokohorská atrakce v metropoli

Lezení na ledových stěnách je celkem běžnou aktivitou v horách nebo chladnějších zeměpisných oblastech. Profesionální ledolezecké stěny jsou běžné například v Rusku, Číně, Koreji, Kanadě nebo některých státech USA. Ledová stěna o výšce 10 metrů u Centra Černý Most je velmi specifická svým položením ve výšce pouhých 257 metrů nad mořem. V Praze takováto stěna vznikla vůbec poprvé. Vyzbrojení cepíny a mačkami se o její zdolání můžete pokusit až do neděle 16. února a aspoň na chvíli si tak vyzkoušet, jaké je to stát se skutečným ledolezcem.

Kromě maček a cepínů je potřeba i rezervace

Speciálně chlazená ledová stěna je v provozu od pondělí do pátku v čase od 15:30 do 21:00 a o víkendech od 9:00 do 21:00. Vyzkoušet lezení s mačkami a cepíny může kdokoliv starší 12 let a na výběr budou dvě trasy: pro úplné začátečníky i pro zdatnější lezce. Veškeré vybavení bude k zapůjčení na místě a o bezpečný průběh lezení se postarají kvalifikovaní instruktoři. Z kapacitních důvodů je nutné pobyt na ledové stěně předem rezervovat. Rezervaci je možné provést podle návodu na webových stránkách Centra.

Cena za půlhodinu na ledové stěně bude 80 Kč pro děti ve věku 12–18 let a 150 Kč pro dospělé. Členové věrnostního programu Centra se mohou těšit na 50% slevu.

Svojí účastí navíc přispějete na dobrou věc. Výtěžek ze symbolického vstupného půjde na nákup nových evakuačních vozíků v domě s pečovatelskou službou na ulici Kapitána Stráského, který loni v listopadu zachvátil požár.

Vše o víkendové akci včetně kompletního programu najdete na webové stránce ZDE.