2 ze 3 IT firem má nevyužité vývojáře

Není tedy přímo nutné, aby softwarové firmy hned nabírali či se zbytečně zbavovali kmenových programátorů. Mezi programátory jsou samozřejmě tací, kteří se po letech strávených ve velké firmě rozhodnou osamostatnit, ale může jim dělat problém hledat nové (a pro ně smysluplné) zakázky. Takové pak můžete huntovat po LinkedInu, anebo po webech pro freelencery. Jenomže to je pořád zbytečně malý rybník a spoléhat se na to, že něco „kápne“ z networkingu vašich často introvertních IT zaměstnanců také moc nejde. A to přesto, že zaměstnanecký benefit za nově příchozího do firmy bývá za IT specialisty víc než zajímavý…

Jak efektivně nabízet či využívat kapacity IT firem?

Softwarová firma nemusí odmítat zakázky a dokonce předtím, než by začala uvažovat nad outsourcingem části kapacit v zahraničí, může se pořád ještě porozhlédnout po českých luzích a hájích. Může se zdát, že tady už není, kam sáhnout, ale není to pravda. Česká online služba Wish-Platform spojuje firmy, které:

  1. hledají IT specialisty;
  2. nabízejí volné kapacity svých IT specialistů.


Zdroj: wish-platform.comV současné době se tito lidé využívají jak na krátkodobé, tak na dlouhodobé projekty. Společnosti nemusí odmítat zakázky, mohou růst. Díky platformě lze srovnat reálnou cenu, za kterou firmy nabízejí či poptávají. Další předností je i fakt, že pokud se objeví nová technologie, o kterou je zájem, firmy mohou díky Wish-Platform rychleji reagovat na vývoj trhu.


Zdroj: wish-platform.comNa Wish-Platform se u nabídek a poptávek řeší konkrétní technické nabídky, profese a možnosti viz ukázka z detailu nabídky:


Zdroj: wish-platform.comJak to tak vypadá, v Česku existuje unikátní řešení, které firmám vytrhne hluboký trn z paty. Mrkněte se na stránky Wish-Platform i vy.