Zpříjemněte si život s benefity od zdravotní pojišťovny


Prevence se vyplatí

Lidský organismus lze posilovat různými vitamíny, vhodnou stravou či očkováním. Nemalou součást v prevenci hraje i zdravý pohyb. Sportováním nejen posílíte tělo a získáte lepší kondici, ale utužujete jím i své zdraví a imunitu. Lidé, kteří sportují jsou méně náchylní různým onemocněním, mají silnější srdce a také lepší šanci dožít se vysokého věku. Zdravotní pojišťovna OZP proto přispívá svým klientům na plavání, fitness aktivity i sportovní kroužky.

OZP přispívá na sportovní aktivity až 500 Kč na jednotlivce; zdroj: OZP

Pečujte pravidelně o své zuby

Do prevence patří i pravidelné návštěvy zubaře, a především dentální hygiena. Procházky k zubaři nepatří k nejoblíbenějším aktivitám, z dlouhodobého hlediska se ale vyplatí. Vyšetření dvakrát do roka vašim zubům prospěje, a stane se také snesitelnějším. Při dentální hygieně zubař odstraní zubní plak a jiné nečistoty, redukuje bakterie a snižuje se tím riziko vzniku infekce. Předejdete tím nepříjemnému vrtání kazů.

Obrázek 2 OZP přispívá na dentální hygienu až 8000 Kč ročně pro celou rodinu; zdroj: OZP

Jaké výhody má OZP pro maminky?

Jste-li v očekávání, nebo už doma z porodnice, prohlédněte si balíček benefitů pro předporodní a poporodní péči. Vhod vám jistě přijde příspěvek na vitamíny nebo ultrazvukové vyšetření, které během těhotenství absolvujete třikrát i více. Po narození miminka můžete využít příspěvky na kurzy plavání pro kojence nebo na nákup výbavičky.

Obrázek 3 OZP přispívá maminkám a jejich miminkům nejméně 1500 Kč; zdroj: OZP

Všechny benefity najdete na Vitakartě

Co že to je? Portál Vitakarta obsahuje všechny benefity, které OZP nabízí. Zároveň tam najdete služby, kvůli nimž byste museli jinak na pobočku. Zjistíte zde, jak sbírat kredity, za které získáte další příspěvky, a také zde máte 24 hodin denně přístup k asistenční službě. Její koordinátoři vám poradí v případě zdravotních potížích, nebo vás spojí s lékařem. Lékařskou poradnu můžete také využít na webu ulekare.cz, který je pro klienty OZP zcela zdarma.

chcidoozp.cz

Publikováno na: