Rakouské jezero Achensee: snová destinace pro všechny generace

Pokud toužíte strávit letošní dovolenou trochu netradičně a patříte mezi vyznavače aktivní dovolené, pak byste určitě neměli vynechat jezero Achensee. Přímo uprostřed Tyrolska, v panenské přírodě, na místě obklopeném nádhernou horskou krajinou najdete vše, co od vaší dovolené snů očekáváte.

Devět kilometrů dlouhé jezero Achensee najdete přímo mezi pohořími Karwendel a Rofan. „Tyrolské moře“, jak se jezeru také přezdívá, je plné malých i větších pláží, které vybízí ke dnům stráveným relaxací a nicneděláním. Ještě aby ne, voda má na tuto oblast nezvyklou průměrnou teplotu 22 stupňů a vybízí tak ke koupání i vodním sportům. A pokud už vás samotné koupání nebaví, vyrazte na výlet člunem do středu jezera, kde se vám naskytne nezapomenutelný výhled na okolní hory. Děti by si určitě neměly nechat ujít zábavní jezerní stezku Wusel–Seeweg se 16 zážitkovými stanicemi.

Pro sportovní nadšence

Jestli patříte spíše mezi vyznavače aktivní dovolené, zde najdete vše, na co si jen vzpomenete. Jachtaři, surfaři a kitesurfaři mají u Achensee ideální podmínky. Pokud máte rádi adrenalinové vodní sporty, v okolí najdete ideální podmínky pro canyoning, rafting nebo plavání v divoké vodě.

Vyzkoušejte paddleboarding

Tento sport si nachází stále více příznivců a není se čemu divit. Pokud jste ještě nepropadli kouzlu tohoto sportu, je nejvyšší čas. A Achensee je tím nejlepším místem!

Při paddleboardingu se budete uprostřed tyrolských hor cítit jako v Karibiku. Když si ho budete chtít vyzkoušet, můžete se zúčastnit ochutnávky, kterou nabízí Daniel Gredler z kitingové školy Learn2kite. Paddleboarding je vhodný pro každého, koho baví pohyb. Nadšení sportovci při rychlých pádlovacích manévrech absolvují intenzivní trénink celého těla, zatímco pohodáři se nenuceně projíždějí po jezeře. Když prostě budete chtít vyrazit, vypůjčíte si vybavení u Daniela Gredlera v Beach Baru v Maurachu nebo na plážovém koupališti v Pertisau a v klidu se vydáte na plavbu po největším tyrolském jezeře.

Relax v srdci hor

V červnu 2018 se na jihovýchodním břehu jezera otevře supermoderní atrakce Atoll Achensee. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat saunový svět s nekonečným bazénem na střeše, zábavnou skluzavku, venkovní i vnitřní bazény, fitness studio s překrásným výhledem nebo halou na bouldering. Jako třešnička na dortu zde budou připraveny nejvybranější gastronomické speciality.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.