Jde bezpečně investovat v dobách velké nejistoty?

Kam nemá příliš smysl investovat?

Už nějakou dobu nedává příliš velký smysl investovat do dluhopisů, do vládních kvůli nízkému či zápornému výnosu a do korporátních z důvodu vyšší rizikovosti. Z důvodu obchodních válek a slábnoucí výkonnosti většiny ekonomik je dobré se vyhnout také komoditám. Snad jedinou výjimkou je zlato, které je v dobách nejistoty tradičním bezpečným přístavem. Jakmile se ale situace na trzích uklidní, stává se zlato investicí s dlouhodobě tragickou výkonností.

Nemovitosti to jistí

Kritérium dlouhodobě bezpečného přístavu splňuje pro většinu lidí investice do nemovitostí. Ceny nemovitostí jsou na českém realitním trhu poměrně dobře předvídatelné a jejich vývoj je stabilní. Z pohledu běžného střadatele však může být omezující potřeba vysokého vstupního kapitálu a nedostatek znalostí realitního trhu.

Z tohoto pohledu jsou vhodnou alternativou realitní fondy nebo investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Investování v realitních fondech je spojeno s vysokými vstupními poplatky (1,5 – 5 % z investované částky) a také průběžnými manažerskými poplatky. Z hlediska výnosnosti tedy vychází lépe P2P (peer-to-peer) nebo P2B (peer-to-business) investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi.  Světlou budoucnost je možné předpovídat především P2B platformám zaměřujícím se na financování malých a středních podnikatelů, protože tyto subjekty jsou důležitým pilířem a hnacím motorem každé ekonomiky.

K těmto P2B platformám patří i společnost RONDA INVEST, která nabízí svým klientům – fyzickým i právnickým osobám možnost investovat do životaschopných nemovitostních projektů na území ČR se zhodnocením až 6 % ročně. Výše poskytovaného úvěru zpravidla nepřesahuje 70 % hodnoty nemovitosti, zbývajících 30 % tak představuje polštář pro případné cenové výkyvy na trhu nemovitostí. Navíc RONDA rozumí tomu, když investor potřebuje zainvestované peníze zpět. Pro tyto případy nabízí možnost prodeje investice na sekundárním trhu, kdy původnímu investorovi zprostředkuje investora nového. Investovat je možné od 10.000 Kč, a to i ONLINE z pohodlí vašeho domova. Výnos je investorům vyplácen každý měsíc a investoři neplatí žádné vstupní ani pravidelné paušální poplatky.

Publikováno na: