Netradiční dekorovaní velikonočních vajec? Víme, jak na to!

Jak na to?

Stačí se vybavit gelovými barvami a zábava může začít. Gelové barvy jsou k dostání ve speciálním tubovém balení a je k nim přiložen i pár mikrotenových rukavic. Odstřihneme hrot tubového uzávěru dané barvy, nasadíme přiložené rukavice a nakapeme pár kapek dané barvy do rukavic a vezmeme vejce. To promneme v rukou a dokonalý a nenapodobitelný design je na světě. Vystačit si tak můžeme s jednou barvou, případně barvy mezi sebou „mixovat“ a do rukavic si vždy nakapat další barvu.

Co ale děti nadchne nejvíce jsou speciální efekty přiložené u barev. Může to být zlatý nebo stříbrný třpyt či červená perleť. Princip barvení s efektem je stejný jako u gelových barev. A využít je můžeme buď samostatně, že nám vznikne zlaté, stříbrné či perleťové vejce. Efektem můžete dotvořit ještě styl obarveného vejce. Velkým hitem je stříbrný třpyt, kdy v kombinaci s modrou může vytvořit barvu ve stylu pohádky Ledové království. Kluci si pro změnu mohou vytvořit temně modrou barvu, která s příměsí třpytu vypadá jak z Hvězdných válek. 

Velikonoce jsou o zdobení (ne)jen vajec

Pomlázky, osivo, košíky nebo velikonoční atributy jako kuřátka a beránci už patří ke klasice. Zkuste si ale letos připravit trochu odlišné dekorace, do kterých můžete zakomponovat i samotná vejce.

S tím vám pomůže speciální jarní kreativní set OVO v designu víl či skřítků. Nejprve vystřihneme ze šablony tělíčko, klobouček nebo korunku těchto jarních postaviček, a pak už přijde na řadu samotná práce s vejci a jejich dekorací. Tentokrát však „čistě“ bez barev a rizika jakéhokoli zašpinění za pomoci smršťovacích košilek.