Do čeho se vyplatí investovat během pandemie koronaviru?

Po vypuknutí epidemie koronaviru klesly spolu se všemi dalšími komoditami i ceny kryptoměn. Jelikož jde o přechodnou situaci, která jednou skončí, můžete vzít tuto investiční příležitost za pačesy, dokud to jde. Za „výprodejové částky“ tak lze získat bitcoiny a další kryptoměny s mnohonásobným potenciálním ziskem.

Která kryptoměna je ta pravá?

Když se řekne kryptoměna, většině lidí se vybaví bitcoin. Na světě ovšem existuje více než 5 000 digitálních měn: jak se v tak obřím počtu zorientovat? Jelikož jde o poměrně komplikovaný trh, je pro začínající investory lepší, když obchodování s kryptoměnami přenechají na odborníky.

Platforma určená k jednoduchému investování do kryptoměn, Fumbi, je k dispozici široké veřejnosti. Tenhle sympatický slovenský start-up při obchodování využívá konzervativní algoritmus, který investuje do portfolia více než 25 TOP kryptoměn: to pro vás snižuje riziko. Díky tomu nejste tak závislí na výkonu konkrétní digitální měny, ale celého trhu.


Zdroj: fumbi.network


Jak dlouho držet investici?

Při investování je vždy prvořadé dbát na své hmotné zabezpečení, protože koronavirus zpomalil ekonomiku, a to může přinést problémy v podobě poklesu příjmů. Současnou situaci zároveň hodnotíme jako vhodnou dobu pro investici do kryptoměn. Rozhodně však nedoporučuji krátkodobé investice nebo spekulativní investice typu ´dnes levně koupím, zítra draze prodám´. Pro dosažení výraznějšího zhodnocení doporučuji dlouhodobé držení, ideálně alespoň po dobu jednoho 4letého bitcoinového cyklu,“ říká Juraj Forgács, generální ředitel Fumbi.


Zdroj: fumbi.network


Jaká je odchylka Fumbi algoritmu od vývoje na trhu?

10 000 uživatelů není jediný údaj, kterým se Fumbi může pochlubit. Průměrná roční vložená částka jeho investorů převyšuje 600 €. Portfolio v současné době tvoří 26 aktivních kryptoměn, to se však dynamicky mění, protože cílem Fumbi je navázání vaší investice na velikost celého trhu kryptoměn. V roce 2019 se to Fumbi povedlo s vynikající přesností: odchylka činila pouhých +0,14 %.

Bezpečnost s certifikátem

Fumbi vás odbřemení také od dalších starostí, třeba tím, jakou formou budete mít své digitální peníze uloženy. Společnost k ukládání klíčů od kryptoměn, které nakoupila, využívá offline papírové peněženky (tzv. Paper Wallet). Znamená to, že důležité informace ke kryptoměnám, které jste jako investoři nakoupili, nejsou uloženy ve virtuálním prostředí, a tak vystaveny možnostem přímých útoků počítačových hackerů, ale jsou fyzicky vytištěné na papíře.

Uložení investic ve Fumbi potvrdil i nezávislý audit kryptoměnových peněženek. Realizovala ho společnost SGS Slovensko. Ta je součástí mezinárodní skupiny SGS (Sociéte generelu de Surveillance), která je respektovanou celosvětově největší organizací v oblasti kontroly, ověřování a zkušebnictví.

Kolik investovat?

Navzdory potenciálu kryptoměn nezapomínejte na skutečnost, že jde o rizikovou investici. Digitální měny jsou známé častými cenovými výkyvy. Zvolte proto pouze takovou částku, kterou si můžete dovolit, i když dojde ke zpomalení ekonomiky a poklesu vašich příjmů. Dnes je každopádně možné investovat do kryptoměn již od 1350 Kč (50 €).