Kam bezpečně investovat peníze?

Budeme hledat, kam bezpečně investovat peníze

Pokud zjistíme, že svět je mnohem zranitelnější, než jsme si původně mysleli, ovlivní to i naše chování v oblasti financí. A to tak, že budeme více šetřit a budeme méně ochotni riskovat. Budeme stát nohama pevně na zemi a usilovat o to, aby další případná krize v portfoliu našich aktiv nenapáchala tak velké nebo nejlépe žádné škody.

Přesvědčí nás vysoká míra jistoty

Méně riskovat znamená investovat do aktiv, která nám nabízí vysokou míru jistoty nebo jsou nějakým způsobem zajištěná. Pro většinu Čechů splňují tyto podmínky investice do nemovitostí nebo investice zajištěné nemovitostmi. A to z toho důvodu, že vývoj cen nemovitostí je v České republice poměrně stabilní bez výraznějších výkyvů, relativně dobře předvídatelný a také, že nemovitosti jsou účinnou zbraní v boji s inflací.

O rostoucí oblibě investic spojených s nemovitostmi svědčí mj. skutečnost, že v posledním kvartále loňského roku měli Češi v nemovitostních fondech uloženo cca 36 miliard korun, což je sedminásobek stavu před 5 lety. V souvislosti s negativními ekonomickými dopady pandemie koronaviru lze očekávat, že investice do nemovitostí či zajištěné nemovitostmi si získají u Čechů ještě větší přízeň.

Kam tedy investovat?

Zajímavou alternativou spadající do této kategorie jsou také investice do podnikatelských úvěrů zajištěných nemovitostmi. Tuto možnost investování nabízí například společnost RONDA INVEST, která financuje rozmanité projekty malých a středních podnikatelů, které jsou vždy zajištěny bonitní nemovitostí. Typicky se jedná například o developerské projekty spojené s výstavbou či rekonstrukcí rezidenčních nemovitostí.

Každý takový projekt je nejprve podroben důkladné analýze a teprve určitou dobu po jeho profinancování a ověření platební morálky dlužníka do něj RONDA INVEST umožňuje investovat, a to s atraktivním výnosem až 6 % ročně při minimální investici 1.000 Kč. Pokud budete investovat ve výši min. 10 000 Kč, získáte k první investici navíc bonus 500 Kč, o který si můžete zažádat na této stránce.

Investice není spojena s žádnými vstupními ani průběžnými poplatky, což je velkou výhodou ve srovnání se zmiňovanými realitními fondy. Investovat je možné ONLINE z bezpečí Vašeho domova.  

Publikováno na: