Sekejte v souladu s přírodou

V posledních letech vedou ekologové bouřlivé diskuze o nutnosti sekání trávy. Některá města se o parky už nestarají a nechávají je zarůst ladem. Jenže kdo z majitelů zahrad chce mít na svém pozemku rozkvetlou louku plnou klíšťat? Ekologickou zátěž lze téměř zcela eliminovat chytrým sekáním, kdy se tráva neodváží z místa sběru, ale zůstává v podobě hnojiva a závlahy na původním místě. Inteligentní robotické sekačky Husqvarna Automower® posekanou trávu rozmělní na milimetrové kousíčky a nechávají ji na místě jako mulč.

Nevysušují trávník

Mulčování je jednoznačně budoucností péče o trávník. Odřezky trávy se do půdy vrací nazpět a tam poslouží jako hnojivo. Navíc se tím trávník nevysušuje a zůstává stále svěže zelený i v nejparnějších dnech. Nejjemnější částečky trávy se tam brzo rozloží a majitel díky tomu ušetří i na hnojivech, protože tím využívá přírodních živin.

Kromě toho se šetří práce a čas. Robotické sekačky Husqvarna Automower® pracují zcela samostatně bez nároků na obsluhu. Stačí jim jen přístup k nabíjecí stanici do zásuvky a o zbytek se postarají zcela samy. Nevadí jim déšť, tma ani prach. A nedělají u toho hluk, takže si sousedé ani nevšimnou, že máte nového domácího pomocníka. 

Na dálku

Robotické sekačky Husqvarna Automower® počítají s ovládáním hlasem prostřednictvím Amazon Alexa a Google Home. Také je můžete ovládat na dálku přes mobilní telefon nebo Bluetooth. Příjemnou funkcí je propojení se systémem zavlažování zahrady Gardena. To všechno pomáhá k perfektní péči o trávník, který se šetrným průběžným sekáním po malých částech nepoškozuje a nevysušuje. I sekat se dá v souladu s přírodou!

Zdroj: Husqvarna