Linec: město nových technologií, graffiti i romantických zákoutí

Chcete se podívat do Muzea budoucnosti, celoročně otevřené ZOO nebo si pohodlně nakoupit v krásném historickém centru? To a mnohem víc můžete podniknout v rakouském Linci, největším přístavním městě Dolního Dunaje. Evropské hlavní město kultury roku 2009 ve vás bezpochyby zanechá krásné vzpomínky.

Nechte se uchvátit protékajícím Dunajem, impozantními stavbami, talentovanými umělci a kreativními obchody. Prožijte v Linci pocit zamilovanosti a bezstarostnosti. Projížďka lodí může být to pravé ořechové, stejně jako návštěva jedné z největších operních scén v Evropě – Musiktheater – Hudebního divadla. Pořád váháte? Město má co nabídnout i milovníkům zvířat nebo třeba sprejerům!

Centrum Ars Electronica

Jste milovníci umění nebo nových technologií? V Centru Ars Electronica najdete obojí. Výstavy na různé téma máte možnost navštívit právě zde. A neusněte na vavřínech, prostoru k diskuzi a různým experimentům zde není nikdy dost! Odcházet budete s hlavou plnou nových informací.

Linecká ZOO

Pro milovníky zvířat je zde Linecká zoologická zahrada. Do ní se pohodlně dostanete horskou železnicí Poestlingbergbahn přímo z náměstí. Potkáte zde nespočet zajímavých zvířat. Vyjmenujme alespoň hroznýše, opice a škorpiony. Posléze si může dopřát i jízdu podzemní pohádkovou dráhou, která je součástí samotného srdce hory, na které se ZOO nachází.

Sprejeři, zdar!

V grafitové galerii Mural Harbor, která se nachází uprostřed průmyslové zóny, si můžete zkusit být sprejerem. Jestli ale nemáte žádné zkušenosti, tak nezoufejte. Během projížďky lodí přístavem můžete absolvovat rychlokurz, na kterém se vše potřebné naučíte. K vidění je zde opravdu spousta krásných graffiti, nad nimiž zůstává lidský rozum stát.

Projížďka lodí

Jelikož je Linec největším přístavem Rakouska a Dolního Dunaje, tak se můžete nechat unášet proudem na okružní, tématické nebo linkové plavbě. Skvělá možnost, jak si prohlédnou město i z jiné perspektivy. Tedy pokud netrpíte mořskou nemocí.

Musiktheater – Divadlo hudby

Návštěvou hudebního nebo divadelního představení ve večerních hodinách určitě neprohloupíte. A ještě k tomu, když se bude konat v jedné z nejmodernějších operních scén v Evropě. Program je opravdu bohatý a vybere si každý podle své chuti. Je libo Mozartova opera nebo snad Haydnova symfonie?

Tento článek vznikl ve spolupráciRakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.