Jak si užít Zillertal plnými doušky? 5 tipů, jak trávit volný čas

Rakouské Alpy patří mezi nejoblíbenější destinace nejen všech lyžařů, ale i milovníků cyklistiky, pěší turistiky a všeho, co jen krásná a pestrá příroda člověku dokáže poskytnout během letní sezóny. Tady je pět podob Zillertalu, díky kterým si uděláte dokonalý obrázek o tom, proč tuhle oblíbenou rekreační oblast přidat na seznam míst, která se vyplatí navštívit.

Horolezectví a pěší turistika

1400 kilometrů perfektně značených cest všech úrovní obtížnosti vede na třech úrovních od slunečného Talbodenu až nahoru k nehostinným osamělým vrcholům nespočtu třítisícovek. Deset letních lanovek a zillertalské alpské silnice umožňují přímý přístup do fascinujícího světa hor. Úpatí jsou lemována horskými chatami, kde vás pohostí původními zillertalskými pokrmy a vy se tak můžete nechat rozmazlovat gastronomií, kterou jen tak někde jinde neochutnáte.

Zážitková hora Spieljoch

Hora Spieljoch nabízí v zimě požitek z jízdy a na jaře pestrou krajinu s širokými údolími a kvetoucími pastvinami. Bezbariérová kabinková lanovka dopraví všechny až nahoru do vysněného rodinného světa. Děti se vyřádí ve vodním parku, zatímco rodiče mohou využít četných aktivit, jako je například dobrodružné lezení uvnitř hory, vedenou outdoor-tour nebo třeba zažít trochu vynalézavého sportu v přilehlém lanovém parku. Na hoře Spieljoch se navíc nachází nová a velmi oblíbená restaurace Berg Loft s jedinečným výhledem do přírody.

Přehrada Zillergrund

Celých 25 kilometrů dlouhý kopec Zillergrund okouzlí dechberoucím pohledem na přehradu v nadmořské výšce 1900 metrů – to je vskutku jedinečný přírodní úkaz. Cyklisté i pěší turisté se sem vydávají i proto, že je tu kýžený klid a čistý vzduch. Pokud si nechcete dát do těla při výšlapu, můžete se ke strhující přírodní scenérii nechat pohodlně vyvézt autobusem.

Přírodní park Zillertaler Alpen

Máte v oblibě výlety do přírody a rádi se dozvídáte zajímavé informace o daném místě? V přírodním parku Zillertaler Alpen můžete od května až do října procházet krásnou přírodou společně s průvodci, a to na více než na dvou stovkách pěších výletů a se třiceti různými tématy, přičemž i pro rodiny jsou připravené skvělé nabídky na míru.

Léčivá síla vody

Na hranicích Tyrolska a Salcburska leží Krimmelské vodopády, největší svého druhu v Evropě, a dokonce páté největší na světě. V této neuvěřitelně krásné oblasti se voda řítí přes tři úrovně do hloubky až 385 metrů! Nejenže zdejší vodopády svou krásou vyráží dech, ale mikroklima s kapkami vody ve vzduchu navíc posiluje imunitní systém, pomáhá léčit různé alergie i nepříjemné astma. Pěší túra podél stezky poblíž vodopádu a návštěva mnoha vodopádů v Zillertalu – to je zážitek na celý život.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.