Neplýtvejte potravinami: 6 tipů jak omezit jejich vyhazování

1. Začíná to nákupem

Před nakupováním je nejdůležitější vědět, co už doma máme, abychom zbytečně nenakupovali stejné potraviny, které nakonec nestihneme spotřebovat. Ideálně bychom si před nákupem měli udělat podrobný seznam a držet se ho. Nejmodernější chladničky jsou vybavené kamerami a jejich obsah můžete zkontrolovat kdykoli a kdekoli na mobilu nebo tabletu. Do obchodu bychom také neměli chodit hladoví. Pak většinou nakoupíme více, než skutečně potřebujeme.

2. Patří všechno do chladničky?

Máme-li nakoupeno, je potřeba potraviny správně uchovávat. To je klíčové pro omezení jejich plýtvání. Jste si jistí, že do chladničky patří všechny čerstvé potraviny, které přinesete z obchodu? I když většině čerstvých potravin chlad svědčí, neplatí to obecně. Studený vzduch v chladničce zabraňuje procesu dozrávání a například rajčata ztrácí svou aromatickou vůní. Proto byste je měli raději vložit do misky nebo košíku na kuchyňskou linku. Také bramborám je v chladničce až příliš velká zima a škrob se v nich chladem mění na cukr. Mohou pak mít dokonce nasládlou chuť. Pozor rovněž na bazalku, která potřebuje světlo a je velmi citlivá na chlad. V chladničce rychle vadne a ztrácí chuť. Čerstvé listy bazalky ale můžete zmrazit, například v tvořítku na kostky ledu s trochou oleje. A ani pečivo do ledničky nepatří, rychle v ní uschne. Pokud máte větší zásoby, raději ho zmrazte. Do mrazničky můžete dát i jednotlivé krajíce chleba a pak je jen rychle rozmrazit v toustovači. Do chladničky nedávejte také tropické ovoce, jako například citrusy nebo avokádo. Nevíte-li si rady, co do chladničky patří a co ne, pomohou vám chytré chladničky s integrovanými kamerami. Nejen že si můžete kdykoli a kdekoli zkontrolovat, co v chladničce máte, ale v aplikaci na mobilním telefonu nebo tabletu najdete i užitečné informace o jednotlivých potravinách, jejich správném uchování, tipy na recepty a další praktické návody.


Aplikace poradí, co kde skladovat i co do ledničky vůbec nepatří. Zdroj: BSH domácí spotřebiče


3. Déle čerstvé a plné vitamínů

I tím, kam přesně v chladničce potraviny uložíte, můžete ovlivnit jejich trvanlivost. Ovoce nebo zelenina vydrží déle a plné vitamínů v přihrádkách s možností přizpůsobení vlhkosti. Tyto zóny nabízí ve svých chladničkách například značka Bosch pod označením VitaFresh. Tento systém vytváří optimální podmínky pro uchování veškerých čerstvých potravin. Pro uložení masa a ryb je zase ideální suchá zóna s nízkým stupněm vlhkosti a teplotou okolo 0 °C. Pokud nemáte k dispozici chladničku se speciální přihrádkou, můžete rybu vložit do misky s ledovými kostkami.

4. Kouzlo vakuování

Omezit plýtvání čerstvými potravinami i zbytky hotových jídel pomáhá i stále oblíbenější vakuování. Potraviny vzduchotěsně uzavřete a vysajete z nich vzduch. Nedostane se k nim kyslík ani vlhkost, jsou chráněné před vysycháním i spálením mrazem a vydrží déle. Nepotřebujete přitom žádné složité nástroje. Například systém Bosch ErgoMixx Fresh jednoduše nacvaknete na tyčový mixér a potraviny vložíte do potravinových dóz nebo speciálních sáčků, které je možné mýt v myčce a používat opakovaně. Stohovatelné vakuovací dózy jednoduše umístíte do chladničky, mrazničky nebo spíže, můžete si je s sebou vzít do práce nebo na výlet.


Zdroj: BSH domácí spotřebiče


5. Mrazte, ale ne všechno

Pokud jste nakoupili nebo uvařili příliš, můžete potraviny samozřejmě zamrazit. Ideálně po jednotlivých porcích, abyste pomohli jednoduše odebírat jen tolik, kolik budete potřebovat. Potraviny je vhodné pro lepší přehlednost označit datem uložení. Stejně jako u chladničky ale pozor na to, jaké potraviny mrazit lze a kterým mráz naopak škodí. Do mrazničky například nepatří celá vejce. U syrových by praskla skořápka, uvařená vejce jsou zase po rozmrazení tvrdá. V mrazničce ale můžete uchovat samostatně žloutky a bílky, ideálně v malých miskách s víčkem nebo v sáčku. Salát nebo okurky obsahují hodně vody, která se v mrazničce změní v krystalky a zničí strukturu zeleniny. Jahody a rajčata je sice možné mrazit, ztratí tím ale svoji chuť a strukturu. Pozor také na mléčné výrobky. V jogurtu a smetaně vzniknou mrazením hrudky, majonéza ztratí svoji krémovost. Polotučné mléko ale můžete v mrazničce bez obav uchovat.

6. Jak zužitkovat zbytky?

Pokud vám po večeři trocha jídla zbyde, většinou existuje možnost, jak i malou porci znovu využít a spotřebovat. Například ze zbytku rýže, těstovin nebo brambor můžete jednoduše vytvořit nový chutný pokrm. Zkuste například tento jednoduchý recept na kaši: V hrnci rozmačkejte zbylé brambory a zeleninu a ohřejete s trochou másla a smetany. Můžete přidat i vejce a nakonec dochutit solí a pepřem, případně čerstvými bylinkami. Zbytky masa a zeleniny zase skvěle zpracujete do těstovin s curry z jedné pánve. Osmahněte cibuli a česnek, přidejte těstoviny, případně nějakou zeleninu, zalijte vodou s curry kořením a nechte mírně vařit. Až budou těstoviny hotové na skus, přidejte maso. Před podáváním můžete dochutit citronem, čerstvým koriandrem nebo oříšky.

Další tipy, jak v domácnosti skoncovat s plýtváním, najdete na www.jsmebosch.cz.


Bramborovo-zeleninová kaše. Zdroj: BSH domácí spotřebiče


* Food and Agriculture Organization of the United Nations, 2019, SAVE FOOD: Global Initiative on Food Loss and Waste Reduction, http://www.fao.org/save-food/resources/keyfindings/infographics/fruit/en, 28. ledna 2019

** ec.europa.eu/food/safety/food_waste_en; https://www.zugutfuerdietonne.de/fileadmin/user_upload/ZGFDT_Infobrosch_English_20151001.pdf