Vypátrejte vraha krásných žen v drsném thrilleru ve stylu Milénia Stiega Larssona

Ukázka:

V místnosti to nepříjemně čpělo, ale nikoliv smrtí a zkázou. Naopak to tu, což bylo možná horší, páchlo chemicky a uměle. Silný zápach laku byl neodbytný a rozhodně jej nezmírnilo to, že se mísil s nádechem potu a moči. Podíval se na ženu ležící v posteli s rozpřaženýma rukama. Skoro jako by byla ukřižovaná. Ukřižovaná panenka. Lak se leskl a vypadalo to, že je stále vlhký. Tvář působila uměle. Jako by byla odlitá z plastu a potom nabarvená. Oči se leskly jako z emailu. Rozmazaná, jasně červená rtěnka. Černé oční linky načmárané v koutcích oka. Spěchal? Nebo ho to prostě jenom nebavilo? Lustr svítil, a navíc byl posílen o světlo ze dvou reflektorů na vysokých stojanech, které svítily přesně na ni, každý z jedné strany postele.

Expertka na šifrování Linn Ståhlová pronásleduje brutálního vraha

Ve Stockholmu někdo zabíjí ženy. Těla za sebou zanechává naaranžovaná jako porcelánové panenky. Detektivové Rickard Stenlander a Erik Svensson osloví s žádostí o pomoc při vyšetřování expertku na počítače a kryptologii Linn Ståhlovou.

Má to ale háček – Linn je bývalou členkou Antifašistické akce, organizace vedené na černé listině švédské tajné služby, v minulosti byla souzena za zločiny proti národní bezpečnosti a vůči spolupráci s policií proto zaujímá dost skeptický postoj. Hodiny ale tikají, a jestli má nesourodý tým zastavit sériového vraha, musí jít osobní problémy stranou.

Zatímco se pátrání naplno rozbíhá, Linniny aktivity upoutají pozornost pravicových extrémistů, kteří mají s Linn z dřívějška nevyřízené účty.

Mezi vyšetřovateli roste nedůvěra a podezření, že ne všichni sledují stejný cíl, a minulost dohání Linn způsobem, jakým to nejméně čeká.

O autorovi/autorce:

Magnus Jonsson vyrostl a žije ve stockholmské čtvrti Södermalm. Pracuje jako učitel na gymnáziu a ve volném čase rád jezdí na skateboardu. V roce 2016 úspěšně debutoval thrillerem Muž, který si hrál s panenkami (Metafora 2020), prvním dílem trilogie Nenávist. Druhý díl, Mrchožrouti (Metafora plánuje vydání na rok 2021), vyšel o rok později a v roce 2019 sérii uzavřel třetím dílem s názvem Žena, která lovila sama.

Recenze/Chvály:

„Velmi silný debut.“

Read & Listen

„Magnus Jonsson je vynikající spisovatel! Zasazení a popisy jsou tak živé, že jsem si připadal, jako bych se opravdu nacházel Stockholmem o pěkném jarním dni. Rozhodně si přečtu další knihu série.“  

A Bokaholic Swede

„Neskutečně napínavý thriller. Magnus Jonsson rozhodně umí psát a zdejší případ vraždy je naprosto skvělý, úplně jiný, než o jakých jsem kdy četl.“

Bokraden  

Goodreads, čtenářské ohlasy:

„Přečetla jsem to na jeden zátah a nemůžu se dočkat, až se pustím do pokračování. Příběh je spletitý a plný zvratů a postavy živé a uvěřitelné.“

Technické informace:

Muž, který si hrál s panenkami

Vychází 4. 5. 2020

Formát: 129x206 mm

ISBN: 978-80-7625-114-4