Jak vybrat dětskou autosedačku?

První otázka je, co vlastně je tím parametrem, který rozhoduje o volbě autosedačky? Není jeden.

Je jich více a probereme je postupně:

Váha potomka – to je to nejdůležitější a podle váhy se dělí dětské sedačky do kategorií.

Somatotyp dítěte– každé dítě je jinak rostlé. Některé je hubené a dlouhé, jiné má krátké nožičky a dlouhé tělo, další má větší hlavičku.

Zdravotní stav dítěte – velmi důležitá je otázka zdravotního stavu a z něj vyplývajících potřeb dítěte. U některých dětí existují vývojové vady, nebo jiná postižení, která vyžadují specifické zacházení.

Centrum autosedaček


Způsob Vašeho cestování – někteří z Vás sednou do auta jednou za měsíc, aby dojeli na velký nákup. Jiní jezdí denně. Další každý měsíc cestují 600 km za rodiči. Každý způsob má jiné požadavky na sedačku.

Typ a konstrukce auta – toto je velmi důležité a občas na to rodiče nemyslí. Nejde jen o velikost auta a jeho kufru, ale i sklon sedáků vzadu, typ karosérie, uspořádání podlahy, typ ukotvení předních sedadel, velikost a tvar dveří, délka bezpečnostních pásů, přítomnost Isofixu, náklon opěradel… Je toho moc, a proto vždy doporučujeme sedačku před nákupem pečlivě vyzkoušet ve Vašem voze.

Rozpočet – nejsme všichni stejně movití. Tak to prostě je a řešíme to i při nákupu sedačky. Sedačka za cenu 10.000,-Kč bude pravděpodobně kvalitnější, než jiná za 3.000,-Kč.  Rozdíl nemusí být tak velký, jestliže víte, na co se ptát a co hledat. Existují výrobci, kteří umí vyrobit relativně kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Ale opět je potřeba najít profesionála, který to umí rozlišit a vybrat vhodný kompromis.

Dostupnost – v době moderních technologií je jednoduché koupit sedačku na pár kliknutí. Když srovnáme typy sedaček, které naši zákazníci vybírají za naší asistence na prodejně a co objednávají přes e-shop, je perfektně vidět, kdo se o problematiku zajímá a kdo střílí od boku. Výběr bez dostatečného studia končí zpravidla fiaskem. Pro nás je klíčový prodej prostřednictvím značkových prodejen Centrum autosedaček. Zde najdete profesionály, kteří s Vámi identifikují Vaše potřeby a preference, a po důkladném zkoušení v autě i s pasažérem podpoří správnou volbu. Vyplatí se udělat si výlet a přijet osobně.


Centrum autosedaček