6 tipů, jak vybrat dětskou autosedačku

Najděte správnou kategorii

Hned na začátku je třeba znát hmotnost dítěte. Autosedačky se dělí do kategorií a každá je určena pro jinak velké dítě.

Máte dlouhána nebo drobka?

Každé dítě je jinak rostlé. Některé děti jsou hubené a dlouhé, jiné mají delší tělo a krátké nožičky. Všechny tyto body byste měli brát v potaz při výběru. Autosedačka musí být bezpečná a pohodlná.


Centrum autosedaček


Jak často jezdíte?

Někdo potřebuje být neustále na cestách a denně sedá za volant. Další potřebují auto minimálně a každý tento způsob ovlivňuje i volbu sedačky. Poraďte se s prodejcem, jaká bude nejlépe splňovat vaše požadavky.

Druh vozidla

Možná vás to ani nenapadlo, ale to, jaký typ auta máte, musíte také zohlednit při výběru sedačky. Nejde jen o velikost auta a jeho kufru, ale i sklon sedáků vzadu, typ karosérie, uspořádání podlahy, typ ukotvení předních sedadel, velikost a tvar dveří, délka bezpečnostních pásů a mnoho dalšího. Jeďte na nákup sedačky autem, abyste ji mohli hned na místě vyzkoušet. Tak nejlépe poznáte, jestli bude pasovat.

Autosedačka rovná se drahá záležitost

Nemusíte se bát. Výběr je opravdu široký, takže se nebojte, že byste si kvůli koupi museli brát půjčku. Sedačka za cenu 10 000 Kč bude pravděpodobně kvalitnější, než jiná za 3 000 Kč. Ale nejvíce záleží na výrobci. Existují takoví, kteří umí vyrobit relativně kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Ale opět je potřeba najít profesionála, který dokáže vybrat dobrý kompromis.


Centrum autosedaček


E-shop nebo prodejna

V tomto případě je odpověď jasná. Abyste si mohli sedačku vyzkoušet přímo do vašeho auta, je nejlepší vybrat ji přímo na prodejně. Samozřejmě můžete také vybrat a objednat přes e-shop, ale je možné že autosedačka pak nebude vyhovovat dítěti nebo nebude bezpečně sedět v autě.

Obraťte se na odborníky ve značkových prodejnách Centrum autosedaček. Specializují se jenom na jeden produkt, tudíž jsou to opravdu specialisté. 

Přejeme vám, abyste dobře pořídili!