Jak vybrat autosedačku pro novorozence

Nejnovější norma = nejpřísnější testování

U autosedaček je nejdůležitější bezpečnost. Zda je vámi vybraný model bezpečný, napoví bezpečnostní norma, které autosedačka odpovídá. Nejnovější norma ECE R129/ i-Size je z hlediska dynamických zkoušek zatížení daleko náročnější, než předchozí stále platná norma ECE R44/04. To znamená, že sedačky splňující nejnovější normu isize, prošly náročnějším testováním než starší modely a budou tudíž ještě bezpečnější.

BABY DIREKT

Velikost vajíčka

Další věc, která souvisí s novou normou i-Size, je velikost autosedačky. Vajíčka vypadají, že jsou všechna stejně velká. Většinu z nich je možné používat do 13 Kg. Podle nové normy ale musí výrobce uvádět také do kolika centimetrů je sedačka určená. A tady najdeme velké rozdíly. Někteří výrobci mají vajíčka pouze do 76 cm, další jako například Britax Römer nebo Cybex až do 83 nebo 87 cm.BABY DIREKT

Nastavitelná vložka

Děťátko v době od narození do přibližně 15ti měsíců, výrazně změní tělesné proporce. Proto by první autosedačka měla mít vložku, která se dá nastavovat. Ideální je, když je složená z více částí, které se postupně, jak dítě roste, oddělávají.

Například BABY SAFE2 I-SIZE má pro úplně malé děti patentovanou polohu vleže, která se při zvedání hlavové opěrky, automaticky přizpůsobuje dítěti.

X1 PLUS i-Size se zase pyšní extra pohodlnou hlavovou opěrkou. Ta je tvořená paměťovou pěnou, cestování pro děti proto bude velmi pohodlné.

Také sedačka CLOUD Z I-SIZE PLUS poroste s vaším miminkem. Hlavová opěrka má 11 poloh. Navíc ji lze po připevnění na podvozek kočárku rozložit téměř do polohy v leže.

BABY DIREKT

Základem je základna

Pro všechny vajíčka bychom rozhodně doporučili používat také vhodnou základnu. Sedačka pro miminka se totiž často vytahuje a znovu poutá do auta, což při používání pouze pásů vozidla může představovat velké riziko špatného připoutání a tím ohrožení bezpečnosti dítěte.

Kompatibilita s kočárkem

Pokud chcete vajíčko vozit na podvozku kočárku, musíte si dopředu zjistit, zda je sedačka kompatibilní s podvozkem kočárku, případně zda existují adaptéry, které připevnění umožňují.

Extra tip na závěr

Kompatibilitu s podvozkem nemusíte řešit, když si pořídíte sedačku 2v1 značky Doona. Doona plus je autosedačka s integrovaným podvozkem. Je to velmi praktické řešení, kdy nemusíte v kufru auta na krátké vyřizování s miminkem vozit celý kočárek. 

Publikováno na: