Koronavirus prověřil hypoteční banky – hypotéku lze řešit online od začátku až do konce, nyní navíc se skvělou sazbou

Na realitním trhu se po zavedení vládních opatření proti šíření koronaviru silně podepsala plošná karanténa. Ta zkomplikovala nejen prohlížení nemovitostí a jejich předávání, ale i zprostředkování služeb. „Hypoteční banka klientům vytrvale nabízí pokrokové digitální služby, díky kterým mohou hypotéku sjednat a spravovat už jen online. To se během karantény ukázalo být zvlášť velkou výhodou. Pozici průkopníka na poli digitalizace si chceme udržet, i nadále proto zavádíme další novinky,“ říká Jiří Feix, generální ředitel Hypoteční banky.

Banka například v květnu představila novou službu Hypotéka na dosah, díky které si zájemce o hypotéku může zdarma, online a bez závazků ověřit nejenom své možnosti co do výše úvěru, ale i šance na schválení své hypotéky. Přitom ještě vůbec nemusí znát konkrétní nemovitost, stačí mít o ní jen hrubou představu. Po zadání několika potřebných údajů tak během několika minut získá předběžné posouzení úvěru, které znamená vysokou pravděpodobnost jeho schválení. Díky němu získá silnější pozici při vyjednávání o koupi u samotného prodejce nebo u realitky. Bude mít totiž potvrzení z banky o tom, že hypotéku má na dosah. Ti, kteří si do konce června plánují pořídit své vysněné bydlení, teď mohou s touto službou využít zvýhodněné úrokové sazby 2,19 %. Jak vypadají podmínky takového úvěru můžete vidět v reprezentativním příkladu.

Další online výhodou je Hypoteční zóna, unikátní internetové bankovnictví, jehož prostřednictvím lze úvěr spravovat odkudkoli. Na pobočku nemusí klient dorazit ani kvůli podpisu dokumentů nebo čerpání úvěru. Všechny smlouvy i komunikaci s bankou máte na jednom místě a přes hypoteční zónu jednoduše provedete veškeré změny, například změnu kontaktních údajů, úrokové sazby nebo splátky, pokud například manželka odchází na mateřskou dovolenou. Za první dva roky fungování už má zóna přes 100 000 uživatelů, přístup do ní si sjednalo téměř 80 % všech nových klientů.

Hypoteční banka jako jediná umí zajistit elektronicky zápis zástavního práva do katastru nemovitostí a po splacení hypotéky se postará o jeho zrušení.

Mobilní dům jako trend budoucnosti

Z loňského průzkumu Hypoteční banky mezi lidmi od 18 do 36 let vyplynulo, že mladí lidé se obecně potýkají s nízkými úsporami. I to je jedním z důvodů proč mezi mladými rodinami roste zájem o bydlení v menších domech typu rozšíření a rekonstrukce chaty nebo v moderních mobilních domech. Nespornou výhodou je jejich cenová dostupnost, kdy se takové domy dají pořídit již za cenu okolo milionu korun. Nabízejí přitom pohodlí a také moderní design, který je mladým lidem blízký. Plnohodnotným řešením tak mohou být především pro ty, kdo netrvají na velkém domě a chtějí ušetřit jak pořizovací náklady, tak i náklady na provoz domu. Jejich další výhodou je totiž i nízká spotřeba energií nutných pro provoz takového domu. Obě takové nemovitosti narážejí ale na problém, že buď mají pouze číslo evidenční (chaty) nebo nemají ani číslo evidenční ani popisné (mobilní domy). Hypoteční banka dlouhodobě poskytuje jak hypotéky na pořízení rekreačních chat a chalup, ale stala se i první a zatím jedinou bankou v Česku, která zájemcům dokáže na mobilní dům nabídnout hypoteční úvěr.

Banka zároveň jako jediná na trhu nabízí speciální úvěry na nemovitosti s nízkou spotřebou energie.  A nejde jen o pasivní nebo soběstačné domy. „Chceme zbořit mýtus, že ekologické bydlení musí být drahé. Technologie jsou dnes dostupnější než kdy dřív, v dlouhodobém měřítku je navíc provoz zelených domů velmi levný. Pro všechny, kteří myslí na přírodu a chtějí postavit nebo rekonstruovat svou nemovitost v dnes už standardní energetické třídě A nebo B, máme připravenou zvýhodněnou Zelenou hypotéku,“ doplňuje Andrea Vokálová, mluvčí Hypoteční banky.

Soutěž o milion

Hypoteční banka v letošním roce oslaví 25 let od schválení své první hypotéky. Pro nové klienty si proto připravila soutěž o 10 x 100 000 korun na vybavení nové domácnosti. Každý měsíc bude vylosován jeden výherce, který získá poukázku v hodnotě 100 000 korun do obchodního domu IKEA. První dvě poukázky už znají své výherce, kteří se tak mohou zařídit nové bydlení podle svých snů. Pokud plánujete uzavření hypotéky a nákup vlastního bydlení, neváhejte využít služeb Hypotečních banky.