Letní trable - záněty močových cest

Zánět močových cest přichází náhle

obvykle to pálí, řeže a dostaví se bolestivý pocit při močení, může být i zvýšená teplota a mnohdy cítíme lehkou nevolnost. Močový měchýř volá o pomoc.

Co mu vadí?

Dost možná máme málo tekutin, mokré plavky na těle, běháme bosky po studených dlaždičkách, sedáme na studené zemi…. Vliv na vznik obtíží mívá někdy i nemožnost dostatečné hygieny na cestách nebo naopak přehnaná hygiena například po intimním styku a problém je tu. Zánět pak znemožní vychutnat si tolik očekávanou letní pohodu, pobyt v přírodě s přáteli, romantické chvilky ve dvou…

Ženy jsou na záněty v této oblasti mnohem náchylnější než muži, a to díky anatomické stavbě ženského ústrojí. Proto na sebe musí více dbát. Lze namítnout: všechno přece vím, dodržuji a zánět stejně přichází, často se bohužel i vrací. Je to mimo jiné tím, že každý prodělaný zánět močových cest nechává na sliznici určité stopy a vznik dalšího zánětu je pak tím snadnější, infekce se snáze opět uchytí.

Pokud víte, že jste náchylní ke vzniku zánětů močových cest, buďte raději připraveni - znalostmi, vědomostmi, tím, že si s sebou připravíte malou lékárničku: co kdyby. Pomocníky pro zlepšení situace můžeme hledat především v přírodě. Ta je naším přirozeným rádcem a společníkem na cestě k úlevě a zdraví.

O jaké byliny a léčivé rostliny bychom se měli v případě zánětu močových cest zajímat?

Je jich samozřejmě více, ale pozornost si zaslouží zejména rozmarýn a v něm obsažená kyselina rozmarýnová, která například podporuje účinek některých antibiotik v léčbě infekcí vyvolaných Escherichia coli, Staphylococcus aureus či Klebsiella pneumoniae. To znamená, že pokud se nám již zánět rozběhne a lékař usoudí, že antibiotika jsou nezbytná, může nám pomoci lék Canephron, který obsahuje kromě dalších přírodních látek právě zmíněnou kyselinu rozmarýnovou a může přispět jako podpůrný prostředek léčby. Léčbu je vždy rozumné zahájit již od prvních příznaků a zastavit rozvoj zánětu. Lék Canephron, obsahuje výtažek z rozmarýnu v kombinaci s výtažky z libečku a zeměžluči a přináší rychlou a účinnou péči pro vaše močové cesty.


Schwabe Czech Republic s. r. o.


Canephron je k dostání bez lékařského předpisu a neměl by chybět ve vaší letní lékárničce.

Více informací hledejte na www.canephron.cz

Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.