6 věcí, které na dovolené s dětmi zažije 8 z 10 rodičů

1. Zapomenutý/ztracený plyšák

Varianta 1: Po domácím boji s balením kufru, naložení, připásání v autě, odpásání kvůli čůrání, dalšímu připásání a vyjetí z parkoviště začne dítě kvílet, že si doma nechalo oblíbeného mazlíka. Zpátečka, odpásačka, odemykačka, hledačka, pot, nalezení, radostný úsměv, připásání odjezd. Uf.

Varianta 2: Zjištění absence mazlíka přichází až na cestě, případně až na místě.

Řešení: zkuste nabídnout, že společně vyberete v obchodě nového. Pokud už mají obchody zavřeno, kupte si na recepci panáka, aby se aspoň vám lépe usínalo.

Varianta 3: Zapomenete nebo ztratíte plyšáka i s dítětem.

Řešení: Prvně se rozpomeňte, zda jste dítě doma nenechali babičce. Pokud ne, okamžitě se vraťte na místo, kde jste dítě viděli naposledy. Držíme palce.


Zdroj: shutterstock.com


2. Hádky v autě

Více dětí v autě = hádky ve vzduchu. Kdo bude zpívat, kdo bude první vyprávět vtipy, kdo má hezčí tričko…

Řešení: střídejte pořadí, vymyslete zábavný program do auta, vezměte s sebou oblíbené jídlo, to je aspoň na chvíli umlčí.

TIP: Dá se to zvládnout. Ačkoli to po přečtení předchozích a následujících řádků možná bude vypadat, že rodinná dovolená dá pěkně zabrat, existují i možnosti, jak si ji dosyta užít. Např. Mariánské Lázně nabízejí širokou škálu ubytování pro rodiny s dětmi, a to vč. vstupu do Animačního klubu Coolonáda pro děti od 3 do 15 let s bohatým a originálním animačním programem.

3. Počůraná hotelová postel

Pleny už se do kufru nevejdou, ale co, stejně už si na záchod říká…

Řešení: Zkuste sehnat nepropustné prostěradlo.


Zdroj: shutterstock.com


4. Řvoucí a honící se děti v restauraci

Rodiče se dělí na 2 tábory: ti, co restaurace vůbec nenavštěvují, a ti, co to berou sportovně a po větších karambolech buď dělají mrtvého brouka (ty děti nejsou naše) nebo zavelí k odchodu.

Zdroj: shutterstock.com

5. Už tam budem?

Když už se přestanou hádat, začnou s otázkami typu „Už tam budem?“, „Proč jedeme tak daleko?“.

Řešení: Vydržte. Cíl se blíží!


Zdroj: shutterstock.com


6. „Já chci domů!“ s následným „Já ještě nechci!“

Konečně jste dorazili na místo. Chcete si oddechnout a najednou slyšíte: „Já chci domů!“. Pustíte se do vysvětlování, motivace, přesvědčování. Jakmile si dítě začne dovolenou užívat, je tu den odjezdu a: „Já ještě nechci domů!“.

Řešení: Nepropadejte panice. Tohle je normální.


Zdroj: shutterstock.com