Smaragdově průzračná voda a minimum turistů. Vydejte se za jezery do rakouského Štýrska

Přírodní klenot jezero Erlaufsee

Toto průzračné horské jezero s vodou, která se dá pít, je ideální pro koupání, potápění, surfování, rybaření nebo relax. Leží ve výšce 827 metrů nad mořem 3 km severovýchodně od Mariazellu na hranici mezi Dolním Rakouskem a Štýrskem. Jezero nabízí návštěvníkům toužícím po koupání oblázkové pláže, velký trávník na ležení, dvě skluzavky, dvě mola, skokanský můstek a dětské hřiště. Kolem jezera navíc vede krásná procházková stezka!


Österreich Werbung / Wolfgang Weinhäupl


Leopoldsteinersee

Křišťálově čistá voda, smaragdově zelená hladina, na níž se zrcadlí skalní stěny, idylické stezky, lodě křižující jezero a možnost dívat se z horolezecké stěny dolů. Jezero je klenot, vodní perla města Eisenerz, poklad, který je střežen Bohem. Bez lidského zásahu, ponechány tak jak ho příroda stvořila s nádhernou krajinou kolem něj. Voda je křišťálově čistá. Jezero je zásobováno čistou pramenitou vodou, která sem stéká z okolních hor.


Steiermark Tourismus / Michael WeberbergerZelené jezero

Nedá se v něm koupat, ale za návštěvu rozhodně stojí. Grüner See (Zelené jezero) v Zeleném srdci Rakouska patří ke známým turistickým cílům. Poté, co roztaje sníh, naplní jej voda z okolních hor – díky tomu je jezero průzračné a má jedinečnou, smaragdově zelenou barvu. Doporučujeme skvělou procházku kolem něj. 


Österreich Werbung / Andreas Tischler


Štýrské moře

Křišťálově čisté jezero Grundlsee  se nachází ve stejnojmenné obci Grundlsee, obklopené majestátním horským masivem Mrtvých hor. Voda v jezeře Grundlsee je tak kvalitní, že se dá pít. Jezero je dlouhé 6 km a široké 1 km. S rozlohou téměř pět kilometrů čtverečních je největším jezerem ve Štýrsku a proto se nazývá i "Štýrské moře". 14 km přírodních pláží, které jsou většinou volně přístupné, jsou pro milovníky koupání nejlepšími místy k odpočinku.


Steiermark Tourismus / Tom Lamm


Koupaliště na vrcholku hor

Průzračná, osvěžující voda a výhled, ze kterého se vám bude tajit dech. V oblasti Riesneralm se můžete vykoupat v koupališti s názvem „Gipfelbad anno dazumal“ ve výšce kolem 1900 metrů nad mořem a užít si z něj nezapomenutelný pohled na okolní horské vrcholy.


Riesneralm / Petz


Výletním vlakem kolem jezer

Okružní jízda výletním vlakem vhodným do každého počasí se začíná na konci Tauplitzalmské Alpské cesty (parkoviště Hollhaus) a vede přes náhorní plošinu Tauplitzalm s výhledem na jižní okraj Mrtvých hor a mezi nimi se tyčícími horami Großsee, Grimming, Hohe Wildstelle, Hochgolling, Kammspitze, Stoderzinken a masiv Dachstein k místu otočky a zpět. V nadmořské výšce 1 650 m vás čeká jedna z nejkrásnějších horských pastvin v regionu Salzkammergut se šesti horskými jezery, kolibami, pasoucím se dobytkem a několika zařízeními pro hosty. Nádherná turistická oblast pro celou rodinu, ideální cíl pro skupinové výlety.

Publikováno na: