Řecko a víno? Prozkoumejte nádhernou Chalkidiki!

To nejlepší z Řecka?

Region těží z dokonalé souhry řecké panenské krajiny, chutného kulinářského umění, společenského života a živých náboženských tradic. Na Chalkidiki ožijí všechny vaše smysly: třeba na kosmopolitních plážích či v intimitě mnoha odlehlých zátok. Vůně borovic a moře se spojí, aby uvolnily vaše tělo a ducha. K tomu se ještě připravte na fantastický východ a západ slunce.


ZDROJ: GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION


Chalkidiki: zdánlivě nekonečné vinice

Uhrančivě krásnou oblast Chalkidiki si užijete i po vinařských stezkách, které vás zavedou na proslulé vinařství s rozlehlými vinicemi. Všechny se nacházejí v západní části Chalkidiki, většinou v oblasti Kallikrateia, Sithonia, Mount Athos (na severních svazích hory Cholomontas), v Arnaia, Marathousa a také v oblastech Triglia a Panagie. Byl by hřích, kdybyste neochutnali vynikající místní vína a nezakousli se do tradičních pokrmů. Klima na Chalkidiki je ideální pro pěstování nejkvalitnějších řeckých odrůd, jako jsou Assyrtiko, Athiri, Malagouzia a Roditis: z těch se vyrábí vynikající bílá vína. Limnio je zase proslulé místní červené víno pocházející z domácí odrůdy, která byla zmíněna již v Aristotelových spisech!


ZDROJ: GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION


TOP 3 místa k návštěvě

Jeskyně Petralona

V jeskyni byl objeven Archanthropus Petralony: nejstarší lidská kostra v Evropě.

Mt. Meliton

Ekologická vinice na svazích hory Meliton je jednou z největších v Evropě.

Arnaia

Arnaia je jednou z nejmalebnějších vesnic na Chalkidiki.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s Řeckou národní organizací cestovního ruchu pro Polsko a Česko a www.vivistgreece.gr.


ZDROJ: GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION
Publikováno na: