Kultura 2v1: festival KoresponDance reaguje na aktuální dění a představí se i online

Situace a bezpečnostní opatření měnící se ze dne na den, tak lze jednoduše vystihnout dění posledních měsíců v České republice. Organizátoři letních kulturních akcí tak stáli a stále stojí na nejistém ledě. Jsou ale tací, kteří se nevzdávají a události neruší. Takoví stojí i za festivalem KoresponDance. „Nikdy jsme nepřemýšleli nad tím, že bychom letošní ročník zrušili. Je extrémně důležité přinést lidem živou kulturu, společné zážitky i možnost přijít na jiné myšlenky. O to víc v regionech,“ říká zakladatelka festivalu Marie Kinsky. „Formát letošního ročníku jsme nastavili tak, abychom podpořili české umělce. Dáme jim takto práci, kterou teď nutně potřebují,“ dodává.

Dva festivaly v jednom

KoresponDance je čtyřdenní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, jehož hlavní část se každoročně koná na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Stejně tak tomu je i letos. Osmý ročník festivalu přivítá návštěvníky nejdříve v úterý 11. srpna v Praze a pak od pátku 14. do neděle 16. srpna ve zmíněném Žďáru. Pokud nemůžete festival, ať už z jakéhokoliv důvodu, navštívit osobně nemusíte smutnit. Organizátoři přináší letos poprvé možnost zhlédnout vybraná představení online. Vznikl tak v podstatě festival 2v1.

Centrum choreografického rozvoje SESTA zs

V opatství, sýpce i na zámeckých sádkách

Pro online formát vznikla sada devíti filmů představení z letošního KoresponDance, která jsou exkluzivně připravena pro celosvětové publikum. Jednotlivé projekty se natáčely již v průběhu května a června ve výjimečných zámeckých lokacích, které nejsou běžně přístupné veřejnosti. Každé představení bylo speciálně adaptováno na míru konkrétnímu prostoru. Natáčelo se například v podkroví opatství, v zámecké sýpce, sklepě i na zámeckých sádkách. Online přenosy budou ke zhlédnutí v totožných termínech a časech v jakých budou uvedeny v rámci festivalového víkendu ve Žďáru nad Sázavou, a to na Facebooku a Youtube KoresponDance a na Mall.TV.

Užijte si festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu buď přímo na místě nebo skrze online rozhraní. Vašim kulturním zážitkům nic nebrání. Více informací na www.korespondance.cz.  

Publikováno na: