Letní pupínky a opary zahojí lékařský med

Léto je obdobím zvýšeného výskytu pupínků a dalších kožních problémů. Na vině je horko a zvýšené pocení, které přispívá k ucpávání pórů. Vzniklé pupínky, následné jizvičky a jiné nedokonalosti se ale nesnažte zbytečně maskovat. Neutrácejte za drahé make-upy a korektory a raději využijte možnosti rychlého vyléčení pleti.

Zázračný lékařský med

Pokud akné trpíte, jistě znáte i jizvičky, které zanechává. Nevzhledné stopy po akné jsou dlouhodobé a někdy dokonce trvalé. Zkuste se jich zbavit díky medu. Ale pozor, nenanášejte na pleť běžný med. Látky, které obsahuje, by stav vaší pleti mohly ještě zhoršit. V tomto případě mluvíme o lékařském medu, který je zbaven všech dráždivých látek, ale zachovává si všechny přírodní hojivé účinky. Je ceněný zejména pro své antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, stimuluje také růst nové tkáně, což je prospěšné právě při léčbě akné a jizviček po něm.

Pomoc lékařského medu můžete využít i pro ošetření pozůstatků dalších zdravotních a kosmetických neduhů, například oparů. Osvědčené virucidní přípravky hojí opary už během pár dní, ale ne vždy si dokážou poradit s jizvou nebo flíčkem, který na místě výsevu zůstává. I v tomto případě pomůže lékařský med, který místo zklidní a zacelí.

Na bázi lékařského medu je postaven gel L-MESITRAN® SOFT, který hojí větší i menší rány ve všech fázích. Bude vám skvělým pomocníkem nejen pro léčbu puchýřků po oparech nebo jizviček po akné. V domácí lékárničce ho využijete i pro ošetření běžných malých úrazů, odřenin, malých řezných ranek, menších popálenin nebo puchýřů. Účinně pomáhá zklidnit a hydratovat pokožku podrážděnou sluníčkem a jeho účinky oceníte i po poštípání hmyzem.

Holandští vědci zkoumají antivirové účinky lékařského medu proti viru Herpes Simplex, který opar způsobuje, a výsledky jsou zatím velmi nadějné. V Česku pak běží studie, která zkoumá klinické výsledky přípravku L-Mesitran® SOFT v léčbě oparu. Zapojte se i Vy na Facebooku Rychlé hojení ran.

Vyzkoušejte hojivé vlastnosti gelu L-MESITRAN® SOFT na vlastní kůži. Přípravek je k dostání v kamenných i internetových lékárnách nebo přímo na webu L-Mesitran.cz.

Zdroj: LERAM pharmaceuticals

L-Mesitran Soft je zdravotnický prostředek třídy IIb. CE 0481. Pečlivě si přečtěte návod k použití.