Jak chytře a úsporně vybavit cestovní lékárničku

Prázdninové výlety a dovolené se mnohdy neobejdou bez menších odřenin, škrábanců, ale také puchýřů nebo popálenin, které dokážou zasloužené dny volna velmi znepříjemnit. Při výčtu možných rizik a počtu přípravků potřebných k jejich ošetření, ale někteří lidé odmítají nosit s sebou objemnou lékárničku a raději riskují. Díky moderním multifunkčním přípravkům ale univerzální a praktická výbava téměř nic neváží a nezabírá prostor.


Zdroj: LERAM pharmaceuticals


K základnímu vybavení cestovních lékárniček patří sterilní obvazy, pružné obinadlo, náplasti, nůžky, desinfekce a několik dalších drobností. S ideální výbavou vám poradí v každé lékárně. Dobře poučený lékárník pak také pro běžné využití na dovolené či na výletě doporučí doplnit obsah lékárničky o univerzální hojivý přípravek, který je možné použít na ošetření nejrůznějších odřenin, škrábanců, malých řezných ran, popálenin od táboráku či grilu, puchýřů, ale také jím zklidnit pokožku po přílišném slunění nebo poštípání hmyzem.

Tip: Jak na ošetření drobných ran se dozvíte zde.  

Malé rány hojte moderně, lékařským medem

Takovým univerzálním hojivým přípravkem, který nahradí celou řadu jiných, je L-MESITRAN® SOFT. Vysoce účinný gel na bázi lékařského medu a dalších přírodních látek hojí rány ve všech fázích a je vhodný pro celou rodinu, od novorozenců až pro seniory. Účinné složení gelu napomáhá hojivému procesu okamžitě po ošetření. L-MESITRAN® SOFT je protizánětlivý, antimikrobiální, má čistící účinek a stimuluje tkáňový růst. Jde tedy použít v nejrůznějších situacích, aniž byste potřebovali další pomůcky.

Jedná se o přípravek pro takzvané vlhké hojení ran, kdy se na ráně netvoří strup, který obvykle přilne k obvazu či náplasti a způsobuje poraněnému další bolest. Bonusem je jeho příjemná medová vůně.


Zdroj: LERAM pharmaceuticals


L-MESITRAN® SOFT seženete v praktickém 15gramovém balení, které se spolehlivě vejde do každé lékárničky. Na delší dovolenou se můžete vybavit balením o obsahu 50 gramů. Přesvědčte se o jeho hojivých vlastnostech sami a vyzkoušejte ho na vlastní kůži. Přípravek je k dostání v kamenných i internetových lékárnách nebo přímo na webu L-Mesitran.cz.


Zdroj: LERAM pharmaceuticals


L-Mesitran Soft je zdravotnický prostředek třídy IIb. CE 0481. Pečlivě si přečtěte návod k použití.