S hojením drobných prázdninových úrazů pomůže med

Vyzkoušejte vlhké hojení

Při péči o drobné rány se stále častěji prosazuje takzvané vlhké hojení. To má celou řadu výhod, mezi které patří zejména soustředění se na samotný proces hojení více než jen na ochranu rány. Hojení díky tomu probíhá výrazně rychleji.


Zdroj: LERAM pharmaceuticals


Princip vlhkého hojení využívá nejpřirozenějších hojivých procesů spouštěných naším vlastním tělem. To při zacelování rány produkuje mnoho užitečných látek v podobě tekutiny chránící poraněné místo před záněty a stimuluje růst nové tkáně. Není tedy žádoucí snažit se ránu co nejrychleji vysušit a podpořit rychlou tvorbu strupu. Lepší je na ránu po pečlivé dezinfekci aplikovat vhodný antibakteriální přípravek na bázi vlhkého hojení.

Tip: Jak na ošetření drobných ran se dozvíte zde.  


Zdroj: LERAM pharmaceuticals


Zázračný lékařský med

V poslední době zažívá velký návrat med, jehož účinky si pochvalují jak pacienti, tak lékaři. Nikdy ovšem neaplikujte na ránu klasický luční nebo lesní med. Takový totiž v ráně pálí a štípe a může obsahovat bakteriální spóry, které by pacientovi mohly spíše uškodit. Moderní medicína k léčbě ran využívá očištěný, takzvaný lékařský med, který je ceněný pro své antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti a pro schopnost stimulovat růst nové tkáně. Vědecké studie prokázaly, že udržuje v oblasti rány prospěšné vlhké prostředí, podporuje hojení, odstraňuje zápach a dokáže udělat hotové zázraky i s ranami, které se jinak hojit odmítají.

Na bázi lékařského medu a dalších přírodních látek je postaven i gel L-MESITRAN® SOFT, který lze využít nejen k léčbě dětských bolístek a který hojí rány ve všech fázích. Využijete ho na běžné odřeniny utržené při sportu nebo jiných aktivitách. Perfektní je také pro ošetření malých řezných ran, léčbu puchýřů, včetně těch po oparu i jizviček po akné a je vhodný také na popáleniny 1. i 2. stupně. Účinně pomáhá zklidnit a hydratovat pokožku podrážděnou sluníčkem a jeho účinky oceníte i po poštípání hmyzem, kdy namazané štípance přestanou svědit a rychle se zhojí. Výhodou je, že díky přírodnímu složení ho lze využít pro všechny členy rodiny od novorozenců až pro seniory. Přesvědčte se o hojivých vlastnostech gelu L-MESITRAN® SOFT sami a vyzkoušejte ho na vlastní kůži. Přípravek je k dostání v kamenných i internetových lékárnách nebo přímo na webu L-Mesitran.cz.


Zdroj: LERAM pharmaceuticals


L-Mesitran Soft je zdravotnický prostředek třídy IIb. CE 0481. Pečlivě si přečtěte návod k použití.