Víte, na jakou ze školních potřeb se nejčastěji zapomíná?

Lepidlo pro každého školáka

Byť se nám to nemusí zdát, lepidlo skutečně využije každý školák. Nejedná se tedy jen o nadbytečnou potřebu určenou pro kreativní dílny a kroužky. Dokonce i ti nejmenší jej upotřebí během prvních hodin výtvarné výchovy, kde většinou vystřihují nejrůznější tvary z barevných papírů, lepí je na čtvrtku a vytváří první vlastní dílka a obrázky.

Školákům je ale třeba uzpůsobit i samotný výběr lepidel. Byť v papírnictvích nalezneme celou řadu nejrůznějších typů lepidel, pro školáky se nejvíce vyplácí lepicí tyčinky (např. Herkules). Důvodů je hned několik. Dětem, které ještě s tvořením a lepením nemají zkušenosti, se s lepicí tyčinkou dobře pracuje. Lepidlo se snadno nanáší a nepředstavuje žádné riziko, ať už jde o zašpinění nebo nechtěné zasažení očí lepidlem.


Zdroj: Druchema


Zábava s mizícím lepidlem

V kategorii lepicích tyčinek navíc můžeme vybrat i takové, které dětem poskytnou zábavu a trochu napětí. Existují totiž speciální lepicí tyčinky s mizícím efektem (např. Herkules Mizím), které mají bezprostředně po aplikaci výraznou barvu, například fialovou, a s tím, jak zasychají, ztrácí se i barva. Dítě má tak jasný přehled, zda už je nanesená vrstva suchá, ale hlavně, kde všude je lepidlo naneseno a kam je třeba jej ještě nanést.

A pro děti, které mají svůj jasný styl je možné pořídit například i speciální personalizované lepicí tyčinky, jako je třeba Herkules pro kluky nebo Herkules pro holky, v působivé modré a růžové barvě, aby dokonale zapadl do jejich penálů.


Zdroj: Druchema


www.herkules-lepidlo.cz

Publikováno na: