Soutěž: Za tři správné odpovědi lístky do Národního divadla na Prodanou nevěstu

„Chceme dát věci zase do pohybu a pomalu se vrátit k běžnému životu. Součástí nového startu je i poděkování všem, kteří pomáhali ve svém okolí. Proto jsme se dohodli s Národním divadlem, že pozveme veřejnost na typicky českou operu. Chceme tak udělat radost všem, kteří mysleli na ostatní v průběhu krize, a zároveň podpořit českou kulturu,“ říká Kateřina Hašková, brand manažerka Pilsner Urquell.

Pro charitativní představení se nadchli i samotní operní pěvci Národního divadla Zdeněk Plech, Josef Moravec, Dana Burešová, Jaroslav Březin a Jan Ježek, kteří nazpívali nejslavnější sborový zpěv z Prodané nevěsty „Proč bychom se netěšili“ v prostorách plzeňského pivovaru. Vznikl tak spot s názvem „Na zdraví české kultuře“, který už koluje na Facebooku a YouTube kanále Pilsner Urquell. „Měli jsme pocit, že se stále děkuje první linii – záchranářům, lékařům, hasičům a prodavačkám. Přitom se zapomíná, že spousta lidí pomáhala, kde se dalo, a nikdo jim za to nepoděkoval. Chceme jim to vynahradit alespoň touto formou,“ vysvětluje Jan Burian, ředitel Národního divadla.


Dva lístky pro sebe a svůj doprovod můžete vyhrát i vy, pokud správně odpovíte na tři níže uvedené otázky. Ze zaslaných odpovědí vylosujeme deset šťastlivců, kteří od Pilsner Urquell obdrží dvě vstupenky – pro sebe a pro někoho, kdo jim v době koronakrize významně pomohl nebo jim zkrátka udělal radost.

1.    Ve kterém roce se narodil Bedřich Smetana?

a) 1834

b) 1824

c) 1844


2.    Jaké pivo se objevovalo na jevišti v 90. letech při inscenaci Prodaná nevěsta?

a) Bernard

b) Staropramen

c) Pilsner Urquell


3.    Jak se jmenuje nejznámější sborový zpěv z Prodané nevěsty (nápověda ve videu)?

a) Proč bychom se netěšili

b) Na zdraví české kultuře

c) píseň Rusalky O Měsíčku

 

Odpovědi na uvedené otázky posílejte na mail tereza.kynclova@bisonrose.cz Ze zaslaných odpovědí vylosujeme deset výherců, které kontaktujeme s dalšími podrobnostmi. Soutěž trvá do 6. září 2020. Držíme palce!Publikováno na: