Kultura potřebuje i podporu od firem

Je to tak, na jevišti v inscenaci jsem nestál opravdu od března. Absolvoval jsem ale jeden koncert v Národním divadle v průběhu června a měli jsme také vystoupení s mojí skupinou Il Bohemo, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních opatření. „Nevychladl“ jsem tedy úplně, ale je pravda, že podobnou situaci nepamatuji.

Může pěvec také „vyjít z formy“?

Z formy by pěvec určitě vyjít neměl. Pokud se ve formě necítí být, tak mu ani v této době nic nebrání, aby doma stále cvičil svůj hlas. Když dlouho nějakou inscenaci nezpíváte, můžou se samozřejmě objevit problémy. My v divadle ale děláme vše pro to, abychom toho diváka ušetřili.

12. září odehrajete představení Prodané nevěsty, charitativní projekt, který uspořádalo Národní divadlo společně s Pilsner Urquell. Bude se v něčem lišit od běžných představení?

Odpovídám na vaše dotazy ve chvíli, kdy sbor Národního divadla musel jít do karantény, ale věřím, že všechno dobře dopadne a my představení odehrajeme podle plánu. Na Prodanou nevěstu se moc těším, slyšel jsem, že se dříve během představení opravdu čepoval plzeňský ležák. Měl by tam být osobně i pan sládek Václav Berka, který o nás v pivovaru při natáčení videoupoutávky ukázkově pečoval. Jsem za toto představení vděčný také proto, že si cením, že tak světová firma, jako je plzeňský pivovar, pomáhá kultuře v této neklidné době, kdy podporu opravdu potřebujeme.

Na sociálních sítích běží upoutávka na toto představení, ve které zpívají pěvci Národního divadla árii z Prodané nevěsty přímo v plzeňském pivovaru. Vy jste se také zúčastnil tohoto natáčení. Jak se vám zpívalo v netradičních prostorách pivovaru?

Skvěle jsem si to užil. Sám jsem sice abstinent, ale jsem vždy rád, když mohu proniknout do tajů věcí, kterým sám nerozumím a můžu se i něco nového přiučit. A v Plzni nám ukázali naprosto vše – výrobu, sladovnu i obrovské sudy, ve kterých skladují ležáky. Byl to nádherný zážitek.

Co vás čeká v nadcházejícím období, kromě již zmiňovaného představení?

Kromě zmiňované Prodané nevěsty, kde ztvárňuji roli dohazovače Kecala, samozřejmě náš klasický repertoár, do kterého patří například Rusalka, Jakobín, Láska ke třem pomerančům a dále. V letošním roce mě čekají dvě nové inscenace, zároveň zkouším v Liberci a v Ústí nad Labem. Do toho nás čeká krásné vánoční turné s Il Bohemem. Zkrátka se rozhodně nenudím a doufám, že se nebudu nudit ani v následujících měsících.


Publikováno na: