Posázaví pro malé i velké hračičky

Okolo řeky Sázavy stojí město s romantickým zámkem – Zruč nad Sázavou, ve kterém se na vaše dítka vyzbrojili. V zámeckém příkopu si pro nejstatečnější děti připravili dobrodružnou Stezku rytíře Miloty. Pro ty nejzdatnější malé uchazeče o titul čeká na konci rytířský glejt a pasování do rytířského stavu. V samotném zámku objevíte Příběh řeky Sázavy a zavítáte do Světa kostiček a panenek. Abyste se dostali na vrchol Kolowratské věže, budete muset složit zkoušku z bystrosti a milovníci vodácké tradice ocení Vodácké muzeum, kde si například vyzkoušíte nafouknout raft moderně elektronicky, i pěkně po staru ručně. Herní den ukončete stylově na zdejší kuličkové dráze, která ve vás probudí soutěživého ducha. Doporučujeme uspořádat turnaj v kuličkobraní!

Středočeská centrála cestovního ruchu

Včelí svět Hulice

Přeneste se do včelího úlu a podívejte se na svět těchto důležitých tvorů z blízka. Interaktivní výstava je vytvořena speciálně pro rodiny s dětmi, které seznamuje s ekosystémem. Jednoduše vysvětluje i těm nejmenším, že včely jsou pro lidský život nezbytné a je tedy potřeba je chránit.

Středočeská centrála cestovního ruchu

Vodní dům Hulice

V parných dnech oceníte především venkovní expozici Vodního domu nedaleko vodní nádrže Švihov. Osvěžující vodu získáte jen díky svému pohybu, při kterém roztočíte i Archimédův šroub. Přiučit se fyzikálním jevům nikdy nebylo zábavnější. Ve vnitřních prostorách si pro vás připravili expozici o životě pod vodní hladinou i v mokřadech. Věděli jste, že každá voda chutná jinak? Přesvědčte se o tom ve vodním baru.

Středočeská centrála cestovního ruchu

Patříte-li k lovcům záhad či milovníkům pozitivní energie, vydejte se o svém víkendu na bájnou horu Blaník, v jejímž nitru se ukrývá vojsko sv. Václava. Při cesta na vrchol, kde stojí rozhledna, dávejte bedlivý pozor. Třeba se vám podaří najít tajný vstup do úkrytu blanických rytířů. Na Malém Blaníku pak zavítejte ke zřícenině kaple sv. Maří Magdalény, kde načerpáte energii na další cestu. Pod Blaníkem na vaše ratolesti čeká například Dům přírody nebo Farma Blaník, kde se můžete i stylově ubytovat, děti se tak dostatečně vyřádí a rodiče si užijí zasloužený odpočinek.

Více informací a tipů na výlety najdete na www.strednicechy.cz